Preto ich volajú kanonieri. Arsenal v derby nemilosrdne zvalcoval Chelsea a živí šance na titul

Futbalisti Arsenalu deklasovali v 29. kole anglickej Premier League v londýnskom derby FC Chelsea 5:0.

23.04.2024 22:52
Kai Havertz Foto:
Kai Havertz (vľavo) sa presadil proti svojmu bývalému zamestnávateľovi.

„Kanonieri“ sú na čele neúplnej tabuľky o tri body pred Liverpoolom, ktorý odohral o zápas menej. Tretí Manchester City stráca na lídra štyri body, no má dva duely k dobru.

Arsenal sa ujal vedenia už v 4. minúte, keď po akcii Declana Ricea skóroval belgický krídelník Leandro Trossard. Na začiatku druhého polčasu zvýšil po rohu Ricea na 2:0 Ben White.

V 57. minúte pridal tretí gól Kai Havertz, ktorého ukážkovou prihrávkou vysunul Martin Odegaard. V 66. minúte sa nemecký útočník presadil po prieniku Bukaya Saku. Skóre uzavrel v 70. minúte svojím druhým gólom White.