Európska liga 2020/21

Šestnásťfinále – odvety:

Ajax Amsterdam – OSC Lille 2:1 (1:0)
Góly: 15. Klaassen, 88. Neres – 78. Yazici (z 11 m)
prvý zápas 2:1, Ajax postúpil do osemfinále

Šachtar Doneck – Maccabi Tel Aviv 1:0 (0:0)
Gól: 67. Moraes (z 11 m)
prvý zápas 2:0, Šachtar postúpil do osemfinále

SSC Neapol – FC Granada 2:1 (1:1)
Góly: 3. Zielinski, 59. Ruiz – 25. Montoro
prvý zápas 0:2, Granada postúpila do osemfinále
S. Lobotka (Neapol) bol na lavičke náhradníkov

TSG 1899 Hoffenheim – FK Molde 0:2 (0:1)
Góly: 20. a 90.+5 Ulland-Andersen
prvý zápas 3:3, Molde postúpilo do osemfinále

FC Villarreal – RB Salzburg 2:1 (1:1)
Góly: 40. a 89. Moreno (druhý z 11 m) – 17. Berisha
prvý zápas 2:0, Villarreal postúpil do osemfinále

Glasgow Rangers – Royal Antverpy 5:2 (1:1)
Góly: 9. Morelos, 46. Patterson, 55. Kent, 79. Barišič (z 11 m), 90.+2 Itten (z 11 m) – 32. Refaelov, 57. Lamkel Ze
prvý zápas 4:3, Rangers postúpili do osemfinále

Arsenal Londýn – Benfica Lisabon 3:2 (1:2) – hralo sa v Pireu
Góly: 21. a 87. Aubameyang, 67. Tierney – 43. Goncalves, 61. Silva
/prvý zápas 1:1, Arsenal postúpil do osemfinále//

PSV Eindhoven – Olympiakos Pireus 2:1 (2:0)
Góly: 23. a 44. Zahavi – 88. Koka
/prvý zápas 2:4, Olympiakos postúpil do osemfinále//

Bayer Leverkusen – Young Boys Bern 0:2 (0:0)
Góly: 48. Siebatcheu, 86. Fassnacht
prvý zápas 3:4, Bern postúpil do osemfinále

Dynamo Záhreb – FK Krasnodar 1:0 (1:0)
Gól: 31. Oršič
prvý zápas 3:2, Dinamo postúpilo do osemfinále

AS Rím – SC Braga 3:1 (1:0)
Góly: 24. Džeko, 75. Perez, 90.+1 Mayoral – 88. Cristante (vlastný)
prvý zápas 2:0, Rím postúpil do osemfinále

Leicester City – Slavia Praha 0:2 (0:0)
Góly: 49. Provod, 79. Sima
prvý zápas 0:0, Slavia postúpila do osemfinále
J. Hromada (Slavia) hral do 75. min

AC Miláno – Crvena zvezda Belehrad 1:1 (1:1)
Góly: 9. Kessie (z 11 m) – 24. El Fardou. ČK: 70. Gobeljič (Crvena zvezda) po 2. ŽK
prvý zápas 2:2, Miláno postúpilo do osemfinále

Manchester United – Real Sociedad San Sebastian 0:0
prvý zápas 4:0, Manchester postúpil do osemfinále

FC Bruggy – Dynamo Kyjev 0:1 (0:0)
Gól: 83. Bujalskyj
prvý zápas 1:1, Dynamo postúpilo do osemfinále

Šestnásťfinále – 1. zápasy:

Dynamo Kyjev – Club Bruggy 1:1 (0:0)
Góly: 62. Bujalskij – 67. Mechele

Olympiakos Pireus – PSV Eindhoven 4:2 (3:2)
Góly: 9. Buchalakis, 37. M'Vila, 45.+2 El Arabi, 83. Masuras – 14. a 40. Zahavi

Young Boys Bern – Bayer Leverkusen 4:3 (3:0)
Góly: 19. a 89. Siebatcheu, 3. Fassnacht, 44. Meschack – 49. a 52. Schick, 68. Diaby

FK Krasnodar – Dynamo Záhreb 2:3 (1:1)
Góly: 28. Berg, 69. Claesson – 15. a 54. Petkovič, 75. Atiemwen

SC Braga – AS Rím 0:2 (0:1)
Góly: 5. Džeko, 87. Mayoral, ČK: 54. Esgaio (Braga)

Slavia Praha – Leicester City 0:0
J. Hromada (Slavia) nastúpil v 30. minúte

CZ Belehrad – AC Miláno 2:2 (0:1)
Góly: 52. Kanga (z 11 m), 90.+3 Pankov – 42. Pankov (vlastný), 61. Hernandez (z 11 m), ČK: 77. Rodič (CZ Belehrad)

Real Sociedad – Manchester United 0:4 (0:1) – hralo sa v Turíne
Góly: 27. a 57. Fernandes, 65. Rashford, 90. James

Wolfsberger AC – Tottenham Hotspur 1:4 (0:3) – hralo sa v Budapešti
Góly: 55. Liendl (z 11 m) – 13. Heung-Min, 28. Bale, 34. Lucas, 88. Carlos Vinicius

OSC Lille – Ajax Amsterdam 1:2 (0:0)
Góly: 72. Weah – 87. Tadič (z 11 m), 89. Brobbey. Rozhodoval: I. Kružliak (SR)

Maccabi Tel Aviv – Šachtar Doneck 0:2 (0:1)
Góly: 31. Alan Patrick, 90.+3 Tete

FC Granada – SSC Neapol 2:0 (2:0)
Góly: 19. Herrera, 21. Kenedy
S. Lobotka (Neapol) hral do 64. minúty

Molde FK – TSG 1899 Hoffenheim 3:3 (1:3) – hralo sa vo Villarreale
Góly: 41. Ellingsen, 70. Ulland-Andersen, 74. Fofana – 8. a 28. Dabbur, 45.+3 Baumgartner

RB Salzburg – Villarreal CF 0:2 (0:1)
Góly: 41. Alcacer, 71. Nino

Royal Antverpy – Glasgow Rangers 3:4 (2:1)
Góly: 45. Avenatti, 45.+8 Refaelov (z 11 m), 66. Hongla – 59. a 90. Barišič (oba z 11 m), 38. Aribo, 83. Kent, ČK: 89. Seck (Antverpy)

Benfica Lisabon – Arsenal Londýn 1:1 (0:0) – hralo sa v Ríme
Góly: 55. Pizzi (z 11 m) – 57. Saka

Tabuľky skupinovej fázy:

Tabuľka A-skupiny:
    Z V R P S B
1. AS Rím 6 4 1 1 13:5 13
2. Young Boys Bern 6 3 1 2 9:7 10
3. CFR Kluž 6 1 2 3 4:10 5
4. CSKA Sofia 6 1 2 3 3:7 5
Tabuľka B-skupiny:
    Z V R P S B
1. Arsenal Londýn 6 6 0 0 20:5 18
2. Molde FK 6 3 1 2 9:11 10
3. Rapid Viedeň 6 2 1 3 11:13 7
4. Dundalk FC 6 0 0 6 8:19 0
Tabuľka C-skupiny:
    Z V R P S B
1. Bayer Leverkusen 6 5 0 1 21:8 15
2. Slavia Praha 6 4 0 2 11:10 12
3. Hapoel Beer-Ševa 6 2 0 4 7:13 6
4. OGC Nice 6 1 0 5 8:16 3
Tabuľka D-skupiny:
    Z V R P S B
1. Glasgow Rangers 6 4 2 0 13:7 14
2. Benfica Lisabon 6 3 3 0 18:9 12
3. Standard Liege 6 1 1 4 7:14 4
4. Lech Poznaň 6 1 0 5 6:14 3
Tabuľka E-skupiny:
    Z V R P S B
1. PSV Eindhoven 6 4 0 2 12:9 12
2. FC Granada 6 3 2 1 6:3 11
3. PAOK Solún 6 1 3 2 8:7 6
4. Omonia Nikózia 6 1 1 4 5:12 4
Tabuľka F-skupiny:
    Z V R P S B
1. SSC Neapol 6 3 2 1 7:4 11
2. Real Sociedad 6 2 3 1 5:4 9
3. AZ Alkmaar 6 2 2 2 7:5 8
4. HNK Rijeka 6 1 1 4 6:12 4
Tabuľka G-skupiny:
    Z V R P S B
1. Leicester City 6 4 1 1 14:5 13
2. SC Braga 6 4 1 1 14:10 13
3. Zorja Luhaňsk 6 2 0 4 6:11 6
4. AEK Atény 6 1 0 5 7:15 3
Tabuľka H-skupiny:
    Z V R P S B
1. AC Miláno 6 4 1 1 12:7 13
2. OSC Lille 6 3 2 1 14:8 11
3. Sparta Praha 6 2 0 4 10:12 6
4. Celtic Glasgow 6 1 1 4 10:19 4
Tabuľka I-skupiny:
    Z V R P S B
1. FC Villarreal 5 4 1 0 14:5 13
2. Maccabi Tel Aviv 6 3 2 1 6:7 11
3. Sivasspor 6 2 0 4 9:11 6
4. Karabach Agdam 5 0 1 4 4:10 1
Tabuľka J-skupiny:
    Z V R P S B
1. Tottenham Hotspur 6 4 1 1 15:5 13
2. FC Antverpy 6 4 0 2 8:5 12
3. LASK Linz 6 3 1 2 11:12 10
4. Ludogorec Razgrad 6 0 0 6 7:19 0
Tabuľka K-skupiny:
    Z V R P S B
1. Dynamo Záhreb 6 4 2 0 9:1 14
2. Wolfsberger AC 6 3 1 2 7:6 10
3. Feyenoord Rotterdam 6 1 2 3 4:8 5
4. CSKA Moskva 6 0 3 3 3:8 3
Tabuľka L-skupiny
    Z V R P S B
1. 1899 Hoffenheim 6 5 1 0 17:2 16
2. CZ Belehrad 6 3 2 1 9:4 11
3. Slovan Liberec 6 2 1 3 4:13 7
4. KAA Gent 6 0 0 6 4:15 0

Zvýraznené tímy postúpili do šestnásťfinále.

Výsledky:

//1. kolo://

A-skupina:

Young Boys Bern – AS Rím 1:2 (1:0)
CSKA Sofia – CFR Kluž 0:2 (0:0)

B-skupina:

Rapid Viedeň – Arsenal Londýn 1:2 (0:0)
FC Dundalk – FK Molde 1:2 (0:0)

C-skupina:

Bayer Leverkusen – OGC Nice 6:2 (2:1)
Hapoel Beer Sheva – Slavia Praha 3:1 (1:0)

D-skupina:

Lech Poznaň – Benfica Lisabon 2:4 (1:2)
Standard Liége – Glasgow Rangers 0:2 (0:1)

E-skupina:

PAOK Solún – Omonia Nikózia 1:1 (0:1)
PSV Eindhoven – CF Granada 1:2 (1:0)

F-skupina:

NK Rijeka – Real Sociedad 0:1 (0:0)
SSC Neapol – AZ Alkmaar 0:1 (0:0)

G-skupina:

Sporting Braga – AEK Atény 3:0 (1:0)
Leicester City – Zorja Luhansk 3:0 (2:0)

H-skupina:

Sparta Praha – OSC Lille 1:4 (0:1)
Celtic Glasgow – AC Miláno 1:3 (0:2)

I-skupina:

Maccabi Tel Aviv – FK Karabach 1:0 (1:0)
CF Villarreal – Sivasspor 5:3 (2:2)

J-skupina:

Ludogorec Razgrad – Royal Antverpy 1:2 (0:0)
Tottenham Hotspur – LASK Linz 3:0 (2:0)

K-skupina:

Dynamo Záhreb – Feyenoord Rotterdam 0:0
Wolfsberger AC – CSKA Moskva 1:1 (1:1)

L-skupina:

TSG 1899 Hoffenheim – Crvena Zvezda Belehrad 2:0 (0:0)
Slovan Liberec – KAA Gent 1:0 (1:0)

//2. kolo://

A-skupina:

AS Rím – CSKA Sofia 0:0
CFR Kluž – Young Boys Bern 1:1 (0:0)

B-skupina:

FC Arsenal – FC Dundalk 3:0 (2:0)
FK Molde – Rapid Viedeň 1:0 (0:0)

C-skupina:

Slavia Praha – Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
OGC Nice – Hapoel Be'er Ševa 1:0 (1:0)

D-skupina:

Glasgow Rangers – Lech Poznaň 1:0 (0:0)
Benfica Lisabon – Standard Liege 3:0 (0:0)

E-skupina:

Omonia Nikózia – PSV Eindhoven 1:2 (1:1)
FC Granada – PAOK Solún 0:0

F-skupina:
Real Sociedad San Sebastian – SSC Neapol 0:1 (0:0)
AZ Alkmaar – HNK Rijeka 4:1 (2:0)

G-skupina:

Zorja Luhansk – Sporting Braga 1:2 (0:2)
AEK Atény – Leicester City 1:2 (0:2)

H-skupina:

OSC Lille – Celtic Glasgow 2:2 (0:2)
AC Miláno – Sparta Praha 3:0 (1:0)

I-skupina:

FK Karabach – FC Villarreal 1:3 (0:0)
Sivasspor – Maccabi Tel Aviv 1:2 (0:0)

J-skupina:

LASK Linz – Ludogorec Razgrad 4:3 (3:1)
Royal Antverpy – Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)

K-skupina:

Feyenoord Rotterdam – AC Wolfsberger 1:4 (0:2)
CSKA Moskva – Dynamo Záhreb 0:0

L-skupina:

Crvena zvezda Belehrad – Slovan Liberec 5:1 (2:1)
KAA Gent – TSG Hoffenheim 1:4 (0:1)

//3. kolo://

A-skupina:

AS Rím – CFR Kluž 5:0 (3:0)
Young Boys Bern – CSKA Sofia 3:0 (3:0)

B-skupina:

Rapid Viedeň – Dundalk FC 4:3 (1:1)
Arsenal Londýn – Molde FK 4:1 (1:1)

C-skupina:

Hapoel Beer Ševa – Bayer Leverkusen 2:4 (2:2)
Slavia Praha – OGC Nice 3:2 (2:1)

D-skupina:

Lech Poznaň – Standard Liége 3:1 (2:1)
Benfica Lisabon – Glasgow Rangers 3:3 (1:2)

E-skupina:

Omonia Nikózia – Granada CF 0:2 (0:1)
PAOK Solún – PSV Eindhoven 4:1 (0:1)

F-skupina:

HNK Rijeka – SSC Neapol 1:2 (1:1)
Real Sociedad San Sebastian – AZ Alkmaar 1:0 (0:0)

G-skupina:

Zorja Luhansk – AEK Atény 1:4 (0:2)
Leicester City – SC Braga 4:0 (1:0)

H-skupina:

AC Miláno – Lille OSC 0:3 (0:1)
Celtic Glasgow – Sparta Praha 1:4 (0:2)

I-skupina:

Sivasspor – FK Karabach 2:0 (1:0)
Villarreal CF – Maccabi Tel Aviv 4:0 (1:0)

J-skupina:

Ludogorec Razgrad – Tottenham Hotspur 1:3 (0:2)
Royal Antverpy – LASK Linz 0:1 (0:0)

K-skupina:

Feyenoord Rotterdam – CSKA Moskva 3:1 (0:0)
Dynamo Záhreb – Wolfsberger AC 1:0 (0:0)

L-skupina:

Crvena Zvezda Belehrad – KAA Gent 2:1 (1:1)
TSG 1899 Hoffenheim – Slovan Liberec 5:0 (2:0)

//4. kolo://

A-skupina:

CSKA Sofia – Young Boys Bern 0:1 (0:1)
CFR Kluž – AS Rím 0:2 (0:0)

B-skupina:

Molde FK – Arsenal Londýn 0:3 (0:0)
Dundalk FC – Rapid Viedeň 1:3 (0:2)

C-skupina:

Bayer Leverkusen – Hapoel Beer Ševa 4:1 (1:0)
OGC Nice – Slavia Praha 1:3 (0:1)

D-skupina:

Standard Liege – Lech Poznaň 2:1 (0:0)
Glasgow Rangers – Benfica Lisabon 2:2 (1:0)

E-skupina

PSV Eindhoven – PAOK Solún 3:2 (1:2)
Granada CF – Omonia Nikózia 2:1 (1:0)

F-skupina:

SSC Neapol – HNK Rijeka 2:0 (1:0) AZ Alkmaar – Real Sociedad San Sebastian 0:0

G-skupina:

SC Braga – Leicester City 3:3 (2:1)
AEK Atény – Zorja Luhaňsk 0:3 (0:0)

H-skupina:

Sparta Praha – Celtic Glasgow 4:1 (2:1)
OSC Lille – AC Miláno 1:1 (0:0)

I-skupina:

Maccabi Tel Aviv – Villarreal CF 1:1 (0:1)
Karabach Agdam – Sivasspor 2:3 (1:1)

J-skupina:

LASK Linz – Royal Antverpy 0:2 (0:0)
Tottenham Hotspur – Ludogorec Razgrad 4:0 (2:0)

K-skupina:

Wolfsberger AC – Dynamo Záhreb 0:3 (0:0)
CSKA Moskva – Feyenoord Rotterdam 0:0

L-skupina:

KAA Gent – CZ Belehrad 0:2 (0:1)
Slovan Liberec – TSG Hoffenheim 0:2 (0:0)

//5. kolo://

A-skupina:

CFR Kluž – CSKA Sofia 0:0
AS Rím – Young Boys Bern 3:1 (1:1)

B-skupina:

Molde FK – Dundalk FC 3:1 (2:0)
Arsenal Londýn – Rapid Viedeň 4:1 (3:0)

C-skupina:

OGC Nice – Bayer Leverkusen 2:3 (1:2)
Slavia Praha – Hapoel Beer Ševa 3:0 (2:0)

D-skupina:

Glasgow Rangers – Standard Liege 3:2 (2:2)
Benfica Lisabon – Lech Poznaň 4:0 (1:0)

E-skupina:

Granada CF – PSV Eindhoven 0:1 (0:1)
Omonia Nikózia – PAOK Solún 2:1 (1:1)

F-skupina:

AZ Alkmaar – SSC Neapol 1:1 (0:1)
Real Sociedad – HNK Rijeka 2:2 (0:1)

G-skupina

AEK Atény – SC Braga 2:4 (1:3)
Zorja Luhaňsk – Leicester City 1:0 (0:0)

H-skupina

OSC Lille – Sparta Praha 2:1 (0:0)
AC Miláno – Celtic Glasgow 4:2 (2:2)

I-skupina

Karabach Agdam – Maccabi Tel Aviv 1:1 (1:1)
Sivasspor – Villarreal CF 0:1 (0:0)

J-skupina

LASK Linz – Tottenham Hotspur 3:3 (1:1)
Royal Antverpy – Ludogorec Razgrad 3:1 (1:0)

K-skupina

CSKA Moskva – Wolfsberger AC 0:1 (0:1)
Feyenoord Rotterdam – Dynamo Záhreb 0:2 (0:1)

L-skupina

KAA Gent – Slovan Liberec 1:2 (0:1)
CZ Belehrad – TSG 1899 Hoffenheim 0:0

//6. kolo://

A-skupina

CSKA Sofia – AS Rím 3:1 (2:1)
Young Boys Bern – CFR Kluž 2:1 (0:0)

B-skupina

Dundalk FC – Arsenal Londýn 2:4 (1:2)
Rapid Viedeň – Molde FK 2:2 (1:1)

C-skupina

Bayer Leverkusen – Slavia Praha 4:0 (2:0)
Hapoel Beer-Ševa – OGC Nice 1:0 (0:0)

D-skupina

Standard Liege – Benfica Lisabon 2:2 (1:1)
Lech Poznaň – Glasgow Rangers 0:2 (0:1)

E-skupina

PSV Eindhoven – Omonia Nikózia 4:0 (1:0)
PAOK Solún – FC Granada 0:0

F-skupina

SSC Neapol – Real Sociedad San Sebastian 1:1 (1:0)
HNK Rijeka – AZ Alkmaar 2:1 (0:0)

G-skupina

SC Braga – Zorja Luhaňsk 2:0 (0:0)
Leicester City – AEK Atény 2:0 (2:0)

H-skupina

Celtic Glasgow – OSC Lille 3:2 (2:1)
Sparta Praha – AC Miláno 0:1 (0:1)

I-skupina

Maccabi Tel Aviv – Sivasspor 1:0 (0:0)

J-skupina

Tottenham Hotspur – Royal Antverpy 2:0 (0:0)
Ludogorec Razgrad – LASK Linz 1:3 (0:0)

K-skupina

Wolfsberger AC – Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)
Dynamo Záhreb – CSKA Moskva 3:1 (2:0)

L-skupina

Slovan Liberec – CZ Belehrad 0:0
TSG 1899 Hoffenheim – KAA Gent 4:1 (2:0)