mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapavíťazBoasson Hagen19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

ATLETIKA

47. ročník polmaratónu Beh k srdcu SNP - Martin:
Muži: 1. Elisha Sawe (Keňa) 1:05:37 h, 2. Bogdan Dziuba (Poľ.) 1:11:12, 3. Eduard Hapak (Ukr.) 1:11:13, 4. Ondrej Puškár (AŠK Slávia Trnava) 1:12:48.
Ženy: 1. Zita Kácserová (Maď.) 1:24:56, 2. Natalia Malá (Ukr.) 1:25:08, 3. Lucia Kamenská (Banská Bystrica) 1:31:48

Kritérium SNP (súčasť seriálu Grand Prix Slovensko 2012) - Banská Bystrica:
MUŽI

100 m (-0,7 m/s): 1. Turčáni (Slávia UK Bratislava) 10,81, 2. Zavacký (Slávia PU Prešov) 10,83
200 m (-1,4): 1. Turčáni (Slávia UK) 21,40, 2. Zavacký (Slávia PU Prešov) 21,51, 3. Švondrk (Spartak Dubnica) 21,99
400 m: 1. Páleník (ŠG Stavbár Nitra) 48,22, 2. Repčík (Spartak Dubnica) 48,88, 3. Ivan (Slávia UK) 50,10
5000 m (Memoriál P. Suchána): 1. Dömény 15:51,47, 2. B. Magyar (obaja ŠG Stavbár Nitra) 16:01,82, 3. Sumerling (ŠT Hritz Nová Lesná) 16:07,82
110 m prek. (-1,2): 1. Papšo (VŠC Dukla) 14,21, 2. Bician (Slávia UK) 14,99
výška: 1. Al-Mannai (Katar) 220, 2. Horák (VŠC Dukla) 220, 3. Bubeník (ŠG Stavbár Nitra) 215, 4. Beer (Slávia TU Košice) 215, 5. Krivuš (VŠC Dukla) 210
žrď: 1. Krajňák (Akademik TU Košice) 501
trojskok: 1. Veszelka (MAC Redox Lučenec) 14,94
guľa: 1. Olej (VŠC Dukla) 17,35, 2. Löbb (ŠG Stavbár Nitra) 16,78
disk: 1. Olej (VŠC Dukla) 49,59, 2. Pauer (Sparta Pov. Bystrica) 48,28
kladivo: 1. B. Daniš (Spartak Dubnica n/V.) 67,57
oštep: 1. M. Benák 77,89, 2. Ženúch (obaja VŠC Dukla) 73,95
5000 m chôdza: 1. Rízek (Atletika ŠK Skalica) 20:46,00, 2. Babík (UMB B. Bystrica) 21:07,03, 3. Majdán (VŠC Dukla) 21:19,16
ŽENY
100 m (-0,5 m/s): 1. Sooriyaarachchiová (Srí Lanka/Spartak Dubnica) 12,02, 2. Bezeková (Akademik TU Košice) 12,19, 3. Kršáková (Spartak Dubnica) 12,39
200 m (-0,9): 1. Sooriyaarachchiová (Srí Lanka/Spartak Dubnica) 24,40, 2. Bezeková (Akademik TU Košice) 24,57, 3. Kršáková (Spartak Dubnica) 25,06
400 m: 1. Štuková (Slávia UK) 54,67, 2. Klocová (AK ZTS Martin) 54,78, 3. Habovštiaková (Slávia UK) 56,03
800 m: 1. Naňová (Slávia STU Bratislava) 2:22,87
100 m prek.(+0,2): 1. Kolláriková 14,59, 2. Šibová (obe VŠC Dukla) 14,68
výška: 1. Kažimírová (Slávia UK) 170, 2. Srnková (Slávia STU) 170
žrď: 1. Sľúková 401, 2. Surová 351, 3. Stanková (všetky Spartak Dubnica) 331
diaľka: 1. J. Velďáková 651, 2. Medgyesová 635, 3. Hladíková (všetky VŠC Dukla) 563
kladivo: 1. Hrašnová 72,88, 2. Kaňuchová (obe VŠC Dukla) 56,32, 3. K. Čaklošová (Spartak Dubnica) 52,35
oštep: 1. Ľašová (VŠC Dukla) 48,69, 2. Krošláková (ŠG Stavbár Nitra) 40,41
5000 m chôdza: 1. Strmeňová 23:28,27, 2. N. Piliarová (obe VŠC Dukla) 24:25,60, 3. Hornáková (Spartak Dubnica) 24:51,92

Krasňanská Kúria-jar - Bratislava-Rača:
Muži: 1. Andrej Foltín (Bratislava) 1:10:06 h, 2. Michal Glaus (Klub dunajských vodákov) 1:12:10, 3. Matúš Trnovec (ŠK Vazka) 1:16:04
Ženy: 1. Diana Tešovičová (Triax) 1:22:47, 2. Renáta Klčová (Družba Piešťany) 1:25:00, 3. Zuzana Vadkertiová (AC Nové Zámky) 1:32:05

Míting Diamantovej ligy IAAF - Šanghaj (Čína):

MUŽI
100 m (-0,4 m/s):
1. A. Powell (Jam.) 10,02, 2. Rodgers (USA) 10,08, 3. Carter (Jam.) 10,16
800 m: 1. L. Kirwa 1:46,04, 2. Kitum (obaja Keňa) 1:46,20, 3. Olivier (JAR) 1:46,74
5000 m: 1. Gebrhiwet (Et.) 13:11,00 - svetový výkon roka, 2. Longosiwa 13:11,73, 3. J. Kipkoech (Keňa) 13:12,66,... 5. K. Bekele (Et.) 13:13,89
110 m prek. (+0,4 m/s): 1. Liou Siang (Čína) 12,97 - svetový výkon roka, 2. D. Oliver 13,13, 3. J. Richardson 13,16, 4. A. Merritt (všetci USA) 13,26
400 m prek.: 1. A. Taylor 48,98, 2. Gaymon (obaja USA) 49,07, 3. Wen Čcheng (Čína) 49,57
žrď: 1. Šeng Jang-jang (Čína) 565, 2. Otto 555, 3. Mohr (obaja Nem.) 555
trosjkok: 1. Idowu (V. Brit.) 17,24, 2. Claye 17,12, 3. Ch. Taylor (obaja USA) 16,96
guľa: 1. Hoffa (USA) 20,98, 2. Armstrong (Kan.) 20,93, 3. Whiting (USA) 20,73
oštep: 1. Veselý (ČR) 85,40, 2. De Zordo (Nem.) 81,62, 3. Mannio (Fín.) 80,91
ŽENY
200 m (+2,8 m/s):
1. Campbellová-Brownová (Jam.) 22,50, 2. Jeterová (USA) 22,62, 3. Okagbareová (Nig.) 22,71
400 m: 1. N. Williamsová-Millsová (Jam.) 50,00, 2. Montshová (Bots.) 50,83, 3. K. Spencerová (Jam.) 51,81
1500 m: 1. G. Dibabová 3:57,77 - svetový výkon roka, 2. Aregawiová (obe Et.) 3:59,23, 3. Lachouadová (Mar.) 4:01,69
3000 m prek.: 1. Chemosová (Keňa) 9:15,81 - svetový výkon roka, 2. S. Assefová (Et.) 9:16,83, 3. Chepkuruiová (Keňa) 9:22,66
výška: 1. Howardová-Loweová (USA) 192, 2. Čeng Sing-ťüan (Čína) 192, 3. Aitovová (Kaz.) 188
diaľka: 1. DeLoachová (USA) 673, 2. Okagbareová (Nig.) 664, 3. Jimohová (USA) 653
disk: 1. Perkovičová (Chor.) 68,24, 2. Brownová-Traftonová (USA) 64,20, 3. Samuelsová (Aus.) 62,34

Vrhačský míting - Halle (Nem.):

MUŽI
guľa:
1. Storl (Nem.) 21,13, 2. Majewski (Poľ.) 21,12, 3. Rodhe (Kan.) 20,79
disk: 1. Harting 70,31 - svetový výkon roka, 2. Malachowski (Poľ.) 68,94, 3. Okoye (V. Brit.) 68,24, 4. Hadadi (Irán) 68,20
kladivo: 1. Fajdek (Poľ.) 76,65, 2. Esser (Nem.) 75,68, 3. Marcel Lomnický (SR/ŠG Stavbár Nitra) 75,65, 4. Ziólkowski (Poľ.) 74,10, 5. Dry (V. Brit.) 73,88, 6. Seppänen 73,67, 7. Söderberg (obaja Fín.) 72,78, 8. Libor Charfreitag (SR/Slávia Trnava) 72,70
oštep: 1. Frank (Nem.) 80,63, 2. Moss (Kan.) 79,27, 3. Rakoczy (Poľ.) 79,22
ŽENY
guľa:
1. Kong Li-ťiao (Čína) 19,84, 2. Kleinertová 19,51, 3. Schwanitzová (obe Nem.) 18,59
disk: 1. Müllerová (Nem.) 66,68, 2. Glancová (Poľ.) 65,34, 3. Li Jan-feng (Čína) 65,09
kladivo: 1. Čang Wen-siou (Čína) 74,90, 2. Wlodarczyková (Poľ.) 74,88, 3. Fiodorowová (Poľ.) 71,04, 4. Hitchonová (V. Brit.) 70,09
oštep: 1. Obergföllová 63,91, 2. Molitorová (obe Nem.) 62,52, 3. Mitchellová (Aus.) 60,22

BASKETBAL

NBA:
Západná konferencia - 2. kolo play-off - 3. zápas:
Los Angeles Lakers - Oklahoma City 99:96 (23:15, 27:32, 19:23, 30:26) - stav série 1:2
Východná konferencia - 2. kolo play-off - 4. zápas:
Philadelphia - Boston 92:83 (12:24, 19:22, 28:17, 33:20) - stav série 2:2

WNBA:
Seattle - Los Angeles 66:72

Prípravný, ženy:
Japonsko - Slovensko 65:62 (17:23, 14:9, 16:11, 18:19)

BEJZBAL

MLB:
Americká liga:
Cleveland - Miami 2:3
Detroit - Pittsburgh 6:0
New York Yankees - Cincinnati 4:0
Philadelphia - Boston Red Sox 6:4
Washington - Baltimore 1:2
San Francisco - Oakland 8:6
Národná liga:
Chicago Cubs - Chicago White Sox 2:3
Toronto - New York Mets 14:5
Tampa Bay - Atlanta 3:5
Houston - Texas 1:4
Kansas City - Arizona 4:6
Milwaukee - Minnesota 3:11
Colorado - Seattle 0:4
San Diego - Los Angeles Angels 2:7
Los Angeles Dodgers - St. Louis 6:5

CYKLISTIKA

Giro d´Italia (Tal.):
14. etapa (Cherasco - Cervinia, 205 km): 1. Andrey Amador (Kol.) Movistar 5:33:36 h, 2. Jan Bárta (ČR) NetApp - čas ako víťaz, 3. Alessandro De Marchi (Tal.) Androni Giocattoli +2 s, 4. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin - Barracuda +20, 5. Paolo Tiralongo (Tal.) Astana +46, 6. Rigoberto Uran (Kol.) +46

Okolo Kalifornie:
6. etapa (Palmdale - Big Bear Lake, 186,3 km): 1. Sylvain Georges (Fr.) AG2R La Mondiale 5:07:06 h, 2. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 3. Peter Velits (SR) Omega Pharma-QuickStep, 4. Thomas Damuseau (Fr.) Argos - Shimano, 5. Tom Dumoulin (Hol.) Argos - Shimano, 6. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC Racing všetci +28 s.

DUATLON

Slovenský pohár - 5. kolo - Kravany nad Dunajom:
MUŽI: 1. Roman Korol (Ukr./Triklub FTVŠ Bratislava) 56:22 min, 2. Matúš Jurečka (T.A.T. Martin) 57:52, 3. Michal Kulich (ŠK Delfín Nitra) 58:11
ŽENY: 1. Veronika Kermietová (Triatlon team Trnava) 1:11:23 h, 2. Dana Szabóvá (inQool.cz TriTeam) 1:23:01 - štartovali iba dve pretekárky
JUNIORI: 1. Patrik Žilka (Slávia ŠG Trenčín) 57:05
JUNIORKY: 1. Ivona Miklóšová (ŠK Atóm Levice) 58:23

FUTBAL

Liga majstrov - finále - Mníchov (Nem.):
Bayern Mníchov (Nem.) - FC Chelsea (Angl.) 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), v rozstrele zo značky pokutového kopu 3:4, 

II. liga - 31. kolo:
MFK Ružomberok "B" - TJ Spartak Myjava 1:1 (0:1), góly: 84. Práznovský - 19. Sládek

III. liga - skupina Západ - 26. kolo
FC Nitra juniori - Spartak Vráble 0:1 (0:0)
FKM Nové Zámky - ŠK Slovan Bratislava juniori 1:0 (0:0)
MFK Vrbové - PŠC Pezinok 1:0 (0:0)
OTJ Moravany nad Váhom - AFC Nové Mesto nad Váhom 2:2 (1:1)
FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Trnava "B" 3:0 (1:0)
skupina Východ - 28. kolo:
1. FC Tatran Prešov juniori - MFK Lokomotíva Zvolen 2:0 (2:0)
MFK Vranov nad Topľou - FC Lokomotíva Košice 0:2 (0:0)
FK Spišská Nová Ves - Slavoj Trebišov 4:1 (3:0)
ŠK Odeva Lipany - TJ Baník Ružiná 1:1 (1:1)
MFK Goral Stará Ľubovňa - TJ Sokol Dolná Ždaňa 1:3 (1:1)
FK Poprad - MFK Košice "B" 0:1 (0:1)
MŠK Námestovo - Dukla Banská Bystrica "B" 2:1 (0:0)

HÁDZANÁ

TIPOS extraliga mužov - finále play-off - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 39:30 (19:14) - konečný výsledok série 3:0

WHIL - finále o majsterky SR - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 21:30 (8:14) - konečný výsledok série 0:3
o 3. miesto - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
ŠKP Piccard Senec - HK Danlog Partizánske 30:19 (10:8) - stav série 2:1

I. liga žien - 22. kolo:
Inter Bratislava - Banská Bystrica 36:33 (15:16)
Bernoláková Košice - Topoľčany 35:29 (24:14)
Bytča - Michalovce juniorky 25:31 (10:19)
Modra - Senica 36:23 (15:12)
Nesvady - Zlatná 23:19 (13:9)

Pohár EHF - prvý zápas finále:
Dunkerque HB Grand Littoral (Fr.) - Frisch Auf! Göppingen (Nem.) 26:26 (13:15)

WHIL - finále o majsterky ČR - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
DHC Sokol Poruba - HK Veselí nad Moravou 34:23 (15:10) - stav série 2:1
o 3. miesto - odveta:
TJ Sokol Písek - HC Zlín 34:32 (19:15) - prvý zápas 32:27, Písek obsadil konečné 3. miesto

HOKEJ

Majstrovstvá sveta - Helsinki (Fín.), Štokholm (Švéd.):
Semifinále (Helsinki): Rusko - Fínsko 6:2 (2:1, 2:0, 2:1), Slovensko - Česko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

NHL:
Finále Východnej konferencie - tretí zápas:
New Jersey - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) - stav série: 1:2

Memorial Cup - Shawinigan (Kan.):
Shawinigan - Edmonton 3:4 (1:1, 0:0, 2:3) - Martin Gernát (Edmonton) 1+0

HORSKÁ CYKLISTIKA

Svetový pohár La Bresse (Fr.):
CROSS COUNTRY
Muži do 23 rokov: 1. Alexander Gebhauer (Rak.) 1:22:24 h, 2. Markus Schulte-Luenzum (Nem.) +1:37 min, 3. Matthias Stirnemann (Švaj.) +2:01.
Ženy do 23 rokov: 1. Jana Belomonjová (Ukr.) 1:23:33 h, 2. Rebecca Hendersonová (Aus.) +1:37 min, 3. Samara Sheppardová (N. Zél.) +2:21.
Ženy juniorky: 1. Perrine Clauzelová 1:05:20 h, 2. Margot Moschettiová (obe Fr.) +1:05 min, 3. Sofia Wiedenrothová (Nem.) +1:49.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

Svetový pohár - I. kolo - Poznaň (Poľ.):
Finále na 1000 m:
K1 muži: 1. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:42,545 min,... 16. Martin Jankovec (SR) 3:57,201
C1 muži: 1. Mark Oldershaw (Kan.) 4:08,873 min,... 12. Matej Rusnák (SR) 4:22,966
K2 muži: 1. Martin Hollstein, Andreas Ihle (Nem.) 3:21,330 min,... 4. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 3:23,638
K2 ženy: 1. Beata Mikolajczyková, Aneta Konieczna (Poľ.) 3:58,289 min,... 4. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 4:01,677
Rozjazdy - 500 m:
K2 ženy (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále):
II. rozjazda: 1. Carolin Leonhardtová, Katrin Wagnerová-Augustinová (Nem.) 1:51,633, ... 3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:55,393 - postúpili do semifinále
200 m:
K1 muži (1. - 6. do semifinále):
I. rozjazda: 1. Rhys Hill (Kan.) 38,367, ... 4. Miroslav Zaťko (SR) 39,123 - postúpil do semifinále
K1 ženy (1. - 6. do semifinále):
II. rozjazda: 1. Sabine Volzová (Nem.) 44,438, ... 5. Simona Šamková (SR) 47,378 - postúpila do semifinále
K2 muži (1. - 6. + 3 s najlepším časom do semifinále):
III. rozjazda: 1. Ronald Rauhe, Jonas Ems (Nem.) 33,195, ... 7. Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek (SR) 35,115 - postúpili do semifinále vďaka najlepšiemu času na 7. mieste
IV. rozjazda: 1. Arnaud Hybois, Sebastien Jouve (Fr.) 32,794, ... 5. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 35,298 - postúpili do semifinále
Semifinále - 500 m:
K2 ženy (1. - 3. do finále):
I. semifinále: 1. Jen-an Wu, Jü Čou (Čína) 1:50,562, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:51,562 - postúpili do finále
K1 muži (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále, 3. - 4. + dvaja s najlepším časom do B-finále)
IV. semifinále: 1. Ronald Rauhe (Nem.) 37,201, ... 6. Miroslav Zaťko (SR) 38,669 - z ďalších bojov je vyradený
K1 ženy (1. - 2. + jedna s najlepším časom do A-finále, 3. - 4. + dve s najlepším časom do B-finále):
II. semifinále: 1. Inna Klinovová (Ukr.) 42,740, ... 9. Simona Šamková (SR) 46,484 - z ďalších bojov je vyradená
K2 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):
I. semifinále: 1. Liam Heath, Jonathan Schofield (V.Brit.) 33,069, ... 9. Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek (SR) 35,257 - z ďalších bojov sú vyradení
III. semifinále: 1. Arnaud Hybois, Sebastien Jouve (Fr.) 33,076, ... 9. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 36,168 - z ďalších bojov sú vyradení

SKOKY DO VODY

Majstrovstvá Európy - Eindhoven (Hol.):
Muži - veža synchro: 1. Klein, Hausding (Nem.) 463,08, 2. Sacharov, Minibajev (Rus.) 458,07, 3. Bondar, Gorškovozov (Ukr.) 437,79.
Ženy - 3 m doska: 1. Lindbergová (Švéd.) 342,75, 2. Freitagová (Nem.) 321,40, 3. Fjodorovová (Ukr.) 315,00.

STOLNÝ TENIS

Pohár ETTU žien - finále - odveta:
Dalenergosetprojekt Vladivostok (Rus.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 3:2 - prvý zápas 0:3, Fenerbahce sa stalo víťazom

STREĽBA

Majstrovstvá Európy - brokové zbrane - Larnaka (Cyp.):
skeet

ženy (konečné poradie): 1. Jerjanik Avetisianová (Arm.) 96 bodov (72+24), 2. Christine Wenzelová (Nem.) 95 (71+24), 3. Andri Eleftheriouová (Cyp.) 93 (72+21),...6. Andrea Stranovská 87 (68/k.o. rozstrel 2/+19), 21. Monika Zemková 64, 24. Danka Barteková (všetky SR) 63. Družstvá (konečné poradie): 1. Cyprus 204, 2. Rusko 203, 3. Nemecko 198, 4. Slovensko 195.
Jjuniorky (konečné poradie): 1. Oľga Firsovová, 2. Natalia Vinogradovová (obe Rus.), 3. Veronika Sýkorová (SR) 84 (66+18). Družstvá (konečné poradie): 1. Rusko 194, 2. Veľká Británia 176, 3. Ukrajina 173.
Muži (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Stefan Nilsson (Švéd.) 50,...46. Oliver Pistovčák 46, 57. Štefan Zemko (obaja SR) 44. Družstvá (poradie po I. časti): 1. Taliansko 146.
Juniori (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Nicolas Vasiliou (Cyp.) 50,...9. Filip Kucharovič 46, 30. Dominik Krčmár 41, 35. Filip Tekula (všetci SR) 40. Družstvá (poradie po I. časti): 1. Česko 138,...6. Slovensko 127.

Svetový pohár - guľové a vzduchové zbrane - Miláno (Tal.):
rýchlopalná pištoľ 2x30 - muži (konečné poradie): 1. Alexej Klimov (Rus.) 34 - finálový svetový rekord, k.o. rozstrel 4 (kvalifikácia 590), 2. Christian Reitz 34 - fin. svet. rekord, k. o. rozstrel 2 (kvalifikácia 590), 3. Ralf Schumann (obaja Nem.) 29 (kvalifikácia 586)
ľubovoľná pištoľ 60 - muži (eliminácia): Pavol Kopp 560, Juraj Tužinský 559, Ján Fabo (všetci SR) 544 - postúpili do kvalifikáci

Extraliga - guľové zbrane - 2. kolo - Košice:
ľubovoľná malokalibrovka 3x40
muži: 1. Michal Homola (VŠC Dukla B. Bystrica) 1146, 2. Miroslav Jahvodka (ŠKP Bratislava) 1108, 3. Richard Šimek (Banská Štiavnica) 1106
juniori: 1. Dušan Sliačan (MŠK Brezno) 1133
športová puška 3x20
ženy: 1. Jana Hyblerová (SŠŠR MV SR) 574, 2. Miroslava Vyletelová (ŠSK mesta Martin) 569, 3. Oľga Radačovská (ŠKP Bratislava) 533
juniorky: 1. Michaela Petreková (SŠŠR MV SR) 556
kadetky: 1. Diana Demová (Bánov) 561
ľubovoľná pištoľ 60
muži: 1. Peter Knižka (MŠK Brezno) 540, 2. Juraj Haršány (ŠKP Bratislava) 534, 3. Maroš Oščipovský (Solivar Prešov) 520
juniori: 1. Juraj Adamov (SLŠ L. Hrádok) 524
kadeti: 1. Peter Baláž (SLŠ L. Hrádok) 543
veľkokalibrová pištoľ 30+30
muži: 1. Juraj Haršány 566, 2. Peter Zborovjan 563, 3. Edmund Pícha (všetci ŠKP Bratislava) 548
štandardná pištoľ 3x20
muži: 1. Peter Zborovjan 554, 2. Juraj Haršány 545, 3. Edmund Pícha (všetci ŠKP Bratislava) 533
rýchlopalná pištoľ 2x30
muži+juniori: 1. Lukáš Daniel (SŠŠR MV SR) 567, 2. Edmund Pícha 547, 3. Peter Zborovjan (obaja ŠKP Bratislava) 535
športová pištoľ 30+30
ženy: 1. Katarína Kučová (ŠSK mesta Martin) 572
juniori: 1. Martin Skýva (ŠKP Bratislava) 530
kadeti: 1. Jozef Vargovčák (ŠG Košice) 551

SOFTBAL

Extraliga mužov - 2. turnaj - Pezinok:
IND Pezinok - MaSK Pezinok 7:12
MaSK Pezinok - Akademik TU Crows Košice 10:3
Akademik TU Crows Košice - IND Pezinok 1:7

TENIS

Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Internazionali BNL d´Italia - Rím (Tal.):
Dvojhra - semifinále:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Roger Federer (Švaj.-3) 6:2, 7:6 (4)
Rafael Nadal (Šp.-2) - David Ferrer (Šp.-6) 7:6 (6), 6:0

Turnaj WTA Internazionali BNL d´Italia - Rím (Tal.):
Dvojhra - semifinále:
Maria Šarapovová (Rus.-2) - Angelique Kerberová (Nem.-12) 6:3, 6:4
Na Li (Čína-8) - Serena Williamsová (USA-9) - Serena Williamsová nenastúpila pre zranenie v dolnej časti chrbtice

TRIATLON

Ázijský pohár - Ťia-Jü-Kuan (Čína):
MUŽI: 1. Ryan Fischer (Aus.) 1:49:25 h, 2. Benjamin Shaw (Ír.) 1:50:49, 3. Jens Toft (Dán.) 1:51:17, 4. Richard Varga (SR) 1:51:41, ... 12. Dan Alterman (Izr.) 1:56:49
ŽENY: 1. Lisa Pertererová (Rak.) 2:07:21, 2. Kaisa Lehtonenová (Fín.) 2:07:40, 3. Mateja Šimičová (Slovin.) 2:08:44  

VODNÝ SLALOM

64. ročník Medzinárodných tatranských slalomov - Memoriál Ondreja Cibáka - Liptovský Mikuláš:
C1 muži:
1. Alexander Slafkovský (Dukla Liptovský Mikuláš) 97,72 (0 trestných sekúnd), 2. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 100,28 (0), 3. Michal Martikán (Dukla Liptovský Mikuláš) 100,81 (2)
K1 ženy: 1. Elena Kaliská (Dukla Liptovský Mikuláš) 106,73 (2), 2. Irena Pavelková (ČR) 106,89 (2), 3. Bethan Lathamová (V. Brit.) 107,57 (2)
C2: 1. Thomas Quinn, George Tatchell (V. Brit.) 111,31 (0), 2. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 112,51 (6), 3. Lukáš Rohan, Adam Svoboda (ČR) 115,33 (4)
K1 muži: 1. Benjamin Renia (Fr.) 93,94 (0), 2. Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) 95,14, 3. Benoit Peschier (Fr.) 95,17 (0)
C1 ženy: 1. Kimberley Woodsová 133,68 (10), 2. Jasmine Royleová (obe V. Brit.) 189,50 (54)

VOLEJBAL

Celosvetová olympijská kvalifikácia žien - Tokio (Jap.):
Taiwan - Srbsko 0:3 (-19, -15, -16)
Thajsko - Rusko 0:3 (-19, -18, -16)
Kórejská republika - Kuba 3:0 (19, 23, 20)
Japonsko - Peru 3:0 (13, 21, 18)

Svetová liga mužov - 1. kolo:
A-skupina (Hamamacu/Jap.): Kuba - Srbsko 1:3 (-19, 20, -25, -25), Japonsko - Rusko 2:3 (20, -23, -16, 19, -12)
B-skupina (Toronto/Kan.): Kanada - Fínsko 3:0 (31, 24, 23), Brazília - Poľsko 2:3 (-22, -25, 25, 22, -12)
C-skupina (Florencia/Tal.): Kórejská republika - USA 2:3 (20, 18, -17, -23, -15), Francúzsko - Taliansko 1:3 (20, -22, -21, -22)

Prípravný zápas žien - Toulouse (Fr.):
Francúzsko - Slovensko 2:3 (23, -18, 24, -21, -8)

VZPIERANIE

5. ročník Memoriálu Martina Hábera (Košice):
Muži: 1. Tomáš Chovanec (WLC Dolný Kubín) 257 kg (110+147; 314,75 sincl. bodov), 2. Štefan Gribanin (šp. Snina) 270 (120+150; 302,50), 3. Ján Pajtáš (MKVaSŠ Košice) 225 (105+120; 286,50)
Ženy: 1. Lucia Trojčáková (HI Poprad) 190 (85+105; 213,21), 2. Katarína Králiková (MKVaSŠ) 155 (70+85; 183,05). 3. Terézia Sasaráková (UMB Banská Bystrica) 135 (61+74; 181,24)
Juniori do 20 rokov: 1. Matej Kováč (VŠC Banská Bystrica) 335 (150+185; 377,88)
Juniori do 17 rokov: 1. Michal Bodorík (Sokol Hlohovec) 252 (110+142, 314,56)
Žiaci (do 14 rokov): 1. Ján Müller (MKVaSŠ Košice) 86 (41+41; 166,98)
Družstvá: 1. Sokol Hlohovec (Michal Bodorík, Viktor Ostrovský, Matúš Bodorík) 874,82, 2. MKVaSŠ Košice (Ján Pajtáš, Herbert Trenker, Štefan Gribanin) 852,35, 3. Lužná (Adam Sýkora, Sylwester Szczepanek, Bartlomiej Szimczyk) 800,40

Celkové poradie - Žltý dres
    • zelený dres
    • Froome Ch.
    • 83:26:55 h
    • 2.
    • Bardet R.
    • +23 s
    • 3.
    • Urán R.
    • +29 s
Poradie šprintérov - Zelený dres
    • zelený dres
    • Matthews M.
    • 364 b
    • 2.
    • Greipel A.
    • 204 b
    • 3.
    • Boasson Hagen E.
    • 200 b
Všetko o Tour de France
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk