Historický úspech slovenského triatlonu. Gajdošová vybojovala pódium vo Svetovom pohári

Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová obsadila na podujatí Svetového pohára v kórejskom Yeongdo druhé miesto v sobotňajšom šprint triatlone.

05.08.2023 08:34
Romana Gajdošová Foto: ,
Romana Gajdošová.

Gajdošová dosiahla historický úspech, keď sa stala prvým triatlonistom zo Slovenska s pódiovým umiestnením na pretekoch SP.

Z triumfu sa radovala Nemka Annika Kochová, ktorá dobehla do cieľa so 16-sekundovým náskokom pred Gajdošovou. Tretia Erica Hawleyová z Bermúd zaostala za Slovenkou o jedinú sekundu.

Na štarte pretekov boli aj ďalšie dve slovenské triatlonistky. Zuzana Michaličková obsadila šiestu priečku (+24 s), Ivana Kuriačková skončila dvanásta (+1:05 min).

Výsledky – SP v šprint triatlone – ženy: 1. Annika Kochová (Nem.) 56:50 min, 2. Romana GAJDOŠOVÁ (SR) +16 s, 3. Erica Hawleyová (Berm.) +17 …, 6. Zuzana MICHALIČKOVÁ +24, 12. Ivana KURIAČKOVÁ (obe SR) +1:05 min

Viac na túto tému: #triatlon #Romana Gajdošová