Senické volejbalistky sú bez sponzora

30.05.2007 12:45

Ženský volejbalový klub zo Senice ostal po zisku majstrovského hetriku bez hlavného sponzora. Firma OMS s ním ukončila spoluprácu a je veľmi pravdepodobné, že družstvo, ktoré bolo v predchádzajúcich sezónach ozdobou slovenského ženského klubového volejbalu, sa nebude môcť pre nedostatok financií prihlásiť do žiadnej európskej pohárovej súťaže.

„OMS oznámilo definitívny koniec spolupráce so senickým volejbalom. Dôvodom sú meniace sa vlastnícke pomery v OMS. Firma má nového majoritného vlastníka, ktorý s podporou volejbalového klubu v Senici nesúhlasí,“ cituje denník Šport jedného zo spolumajiteľov firmy OMS Vladimíra Levárskeho.

Ten zároveň vysvetľuje, že on je menšinovým vlastníkom firmy a nemohol preto rozhodnutie svojho partnera nijako ovplyvniť. „Počas našej spolupráce sme výrazne zviditeľnili nielen senický, ale aj slovenský volejbal. Musím OMS za trojročnú podporu poďakovať, lebo nám vytvorili podmienky, ktoré nám mohli závidieť všetci športovci. Je pravda, že ma rozhodnutie firmy zaskočilo, pretože po zisku tretieho titulu sme sa dohodli, že aj keď v trochu inej forme spolupráca bude pokračovať,“ povedal pre Šport riaditeľ klubu a tréner senických volejbalistiek Vladimír Sirvoň.

Zároveň priznáva, že šanca na to, aby sa slovenský majster prihlásil do niektorej európskej pohárovej súťaže, je minimálna. To by však znamenalo stop aj pre účasť v Stredoeurópskej lige (SEL), pretože Európska volejbalová konfederácia (CEV) podmieňuje štart v tejto súťaži účinkovaním v európskom pohári.

Radnica má záujem na tom, aby volejbal v meste nezanikol. „Vždy sme sa snažili v rámci svojich možností volejbalistkám čo najviac pomáhať a budeme v tom pokračovať. Klub má bezplatne k dispozícii mestskú halu i telocvičňu, finančne zabezpečujeme trénerov mládeže a navyše dávame do senického juniorského volejbalu štyristotisíc korún ročne. O mládež je postarané, vedenie klubu musí teraz zabezpečiť chod svojho áčka. Má k dispozícii aj vlastný majetok, zostali mu hráčky, takže nezačína od nuly,“ uzatvára v Športe senický primátor Ľubomír Parízek.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Elite červené ruže v pletenom srdci

Elite červené ruže v pletenom srdci

34,99
Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk