OH: Podmienky pre Atény splnilo 64 Slovákov

12.07.2004 14:16

Podmienky medzinárodných športových federácií pre účasť na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach splnilo 64 Slovákov v 12 športoch. Najpočetnejšie zastúpenie na olympiáde by mala mať kanoistika - v návrhu na nomináciu figuruje 16 mien, z toho 9 rýchlostných kanoistov a 6 vodných slalomárov.

Do zoznamu nádejných olympionikov pribudla cez víkend kajakárka Marcela Erbanová, ktorej Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) udelila voľnú kartu. Po víkendovom slovenskom šampionáte v rýchlostnej kanoistike je známe aj zloženie slovenského dvojkanoe na 500 a 1000 m. Ak to výkonný výbor Slovenského olympijského výboru (SOV) schváli, v Aténach by mala jazdiť v C2 dvojica Peter Páleš – Daniel Biksadský.

Slovenský atletický zväz navrhol do nominácie 12 mien, v cyklistických súťažiach by mohlo reprezentovať až 9 Slovákov, tenisti predložili návrh na účasť 7 športovcov.
Definitívne zloženie slovenskej výpravy do Atén bude schvaľovať vo štvrtok 15. júla výkonný výbor SOV. V sobotu 17. júla o 10.00 zasadá valné zhromaždenie SOV, ktorému výkonný výbor dá schválenú nomináciu na vedomie. Národné olympijské výbory musia organizačnému výboru aténskej olympiády (ATHOC) nahlásiť menovité prihlášky do 21. júla.

Prehľad športovcov, ktorí splnili kvalifikačné kritériá medzinárodných športových federácií na Hry XXVIII. olympiády:

ATLETIKA (12 športovci): Miloslav Konopka, Libor Charfreitag (obaja hod kladivom), Milan Haborák, Mikuláš Konopka (obaja vrh guľou), Marián Bokor (hod oštepom), Matej Tóth (20 km chôdza), Peter Korčok, Miloš Bátovský, Kazimír Verkin (všetci chôdza na 50 km), Lucia Klocová (800 m), Zuzana Malíková (chôdza na 20 km), Jaroslav Žitňanský (hod diskom)
CYKLISTIKA (9):
dráhová cyklistika (5): Jozef Žabka, Martin Liška, Peter Bazálik, Jaroslav Jeřábek, Jan Lepka
horská cyklistika (2): Janka Števková, Ľuboš Kondis
cestná cyklistika (2): Matej Jurčo, Martin Riška
DŽUDO (2): Jozef Krnáč (do 66 kg), Zoltán Pálkovács (do 100 kg)
GYMNASTIKA (2): Zuzana Sekerová (športová gymnastika – viacboj), Katarína Prokešová (trampolína)
JACHTING (1): Martin Lapoš (windsurfing)
KANOISTIKA (16):
vodný slalom (6): Michal Martikán (C1), Pavol a Peter Hochschornerovci (C2), Ján Šajbidor (K1), Gabriela Stacherová, Elena Kaliská (obe K1 ženy) rýchlostná kanoistika (10): Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača (všetci K4 1000 m), Róbert Erban (K1 1000 m), Martin Chorváth (K1 500 m), Marián Ostrčil (C1 500 m), Peter Páleš, Daniel Biksadský (C2 500 a 1000 m), Marcela Erbanová (K1 500 m)
PLÁVANIE (4): Martina Moravcová (50, 100, 200 m voľný spôsob, 100 m motýlik), Ľuboš Križko (100 m znak), Veronika Feriancová a Katarína Havlíková (synchronizované plávanie – dvojice)
ŠPORTOVÁ STREĽBA (3): Jozef Gönci (malokalibrová a vzduchová puška), Andrea Stranovská (skeet), Matej Mészáros (malokalibrová a vzduchová puška)
TENIS (7): Dominik Hrbatý, Karol Beck, Karol Kučera, Daniela Hantuchová, Ľubomíra Kurhajcová, Martina Suchá, Janette Husárová
VESLOVANIE (2): Lukáš Babač, Ľuboš Podstupka (obaja dvojskif ľahkých váh)
VZPIERANIE (3): Miroslav Janíček (do 69 kg), Rudolf Lukáč (do 77 kg), Ondrej Kutlík (do 85 kg), Martin Tešovič (do 105 kg) – štartovať však budú môcť iba traja
ZÁPASENIE (3): Štefan Fernyák (voľný štýl do 66 kg), Peter Pecha (voľný štýl do 96 kg), Attila Bátky (gréckorímsky štýl do 84 kg)

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
54,99
Sweet farebné frézie

Sweet farebné frézie

26,99
Passion farebné gerbery

Passion farebné gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk