Basketbal: Slovan je v likvidácii

08.10.2003 12:11

Basketbalový klub žien Slovan Bratislava je v likvidácii. Slovanistky pre veľké ekonomické problémy opustia ako ďalší prvoligový športový tím halu na Pasienkoch, hrozí dokonca zánik klubu v tradičnej podobe.

,,K zmene názvu klubu dôjde určite, značku Slovan však chceme v každom prípade zachovať," uviedol prezident Slovana Roman Adamčík. ,,Problémy s financiami máme už dlhšie. Teraz to však prekročilo hranicu únosnosti. Nie tak dávno sme Interu za prenájom haly platili 20 000 Sk za mesiac, teraz by sme iba za tréningy mali dať mesačne 65 000 korún. V iných mestách sa k športu nestavajú tak macošsky ako v Bratislave. Najznámejšia športová hala v meste by nemala byť vecu iba Interu, ktorý ju dostal zadarmo. Je totiž otázne, či v nej ešte vôbec zabezpečuje športovú a reprezentačnú činnosť."

Veci sa prvý muž Slovana rozhodol riešiť za pochodu, do nového ligového ročníka však basketbalistky Slovana vstúpia a v 1. kole sa už tento víkend predstavia na palubovke majstrovského Ružomberka.

,,Rokujeme s Istrobankou o viacerých administratívno-ekonomických záležitostiach a alternatívach. Domáce zápasy by sme chceli hrávať v hale na Domkárskej ulici. Do úvahy prichádza dokonca aj možnosť spojenia oboch klubov do jedného a vytvorenie jedného silného družstva a druhého slabšieho, ktoré by pôsobili v najvyššej súťaži. Jednoznačne chceme pre Bratislavu zachrániť ženský basketbal," doplnil Roman Adamčík.

V 2. kole extraligy má Slovan privítať v domácom prostredí Poprad. O dejisku tohto súboja by sa malo rozhodnúť do konca tohto týždňa.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku