Piasecký skončil v Paríži na hrazde šiesty

Najlepší slovenský gymnasta súčasnosti Samuel Piasecký obsadil na Svetovom pohári elitnej A-kategórie v Paríži v nedeľňajšom finále na hrazde výborné 6. miesto, keď od rozhodcov dostal známku 14,950 bodu. V tejto "kráľovskej" gymnastickej disciplíne zvíťazil v známej hale Bercy skvelý Japonec a vlaňajší majster sveta z Londýna vo viacboji Kohei Učimura (15,700 b), druhý bol domáci Yann Cucherat (15,600 b) a tretí Jonathan Horton z USA (15,525 b).

11.04.2010 20:24
Samuel Piasecký Foto:
Samuel Piasecký.

V ďalších dvoch disciplínach sa už 25-ročný rodák z Košíc Piasecký nedostal v nabitej konkurencii zo sobotňajšej kvalifikácie do finálového okteta: na svojom najobľúbenejšom a najsilnejšom náradí – na bradlách – skončil trinásty (14,425 b) a v prostných ho klasifikovali na 19. priečke (13,900 b).

„V Paríži sa zišli gymnasti až z 35 krajín sveta, preto je finálové šieste miesto Sama na hrazde skvelý úspech. Zacvičil veľmi dobre a v porovnaní s kvalifikáciou, z ktorej postupoval do finále zo siedmej priečky, si polepšil o jedno miesto a za svoju zostavu dostal o 0,325 bodu lepšiu známku,“ informovala v nedeľu večer agentúru SITA tréner slovenskej mužskej reprezentácie Martin Zvalo.

Zostávajúci dvaja nominovaní gymnasti SR sa vo francúzskej metropole neprebojovali do finále. Ďalší člen Slávie UK Bratislava, už 29-ročný Daniel Kamenický, skončil vo svojom jedinom vystúpení na kruhoch na 24. priečke (13,425 b). Olympionička z Pekingu 2008 Ivana Kováčová sa predstavila na SP v Paríži v dvoch disciplínach (bradlá, kladina). Osemnásťročná členka Interu Bratislava si lepšie viedla na bradlách, kde obsadila 14. miesto. „Všetci traja, aj Dano a Ivanka, podali vo Francúzsku dobré výkony a určite nesklamali,“ dodal M. Zvalo.

Pre spomenuté trio slovenských gymnastov bola účasť na SP v Paríži generálkou na blížiace sa majstrovstvá Európy v anglickom Birminghame (muži v termíne 21. – 25. 4., ženy v dňoch 28. 4. – 2. 5.), ale aj tohtoročná premiéra na podujatiach Svetového pohára.

Výsledky:

Muži – hrazda: 1. Kohei Učimura (Jap.) 15,700 bodu, 2. Yann Cucherat (Fr.) 15,600, 3. Jonathan Horton (USA) 15,525, 4. Rafael Martínez (Šp.) 15,150, 5. Roman Kulesza (Poľ.) 15,075, 6. Samuel Piasecký (SR) 14,950, 7. Epke Zonderland (Hol.) 14,825, 8. Aljaž Pegan (Slovin.) 14,500