Bez dopingu nemáte v cyklistike šancu, odkázal Kohl

25.05.2009 20:39
Najlepší z najlepších
Pred rokom oslavoval najväčší triumf svojej kariéry - tretie miesto na TdF - teraz končí. Autor:

Rakúsky cyklista Bernhard Kohl, ktorý dostal v novembri minulého roka dvojročný trest za užívanie krvného dopingu CERA, ukončil kariéru. Napriek ideálnemu veku čakať na dovŕšenie trestu nechcel - ako tvrdí, bez zakázaných látok aj tak nemá zmysel pretekať.

„Bez dopingu nemáte v profesionálnom pelotóne šancu. Už nechcem viesť dvojaký život založený na klamstvách,“ citovala dvadsaťsedemročného Kohla agentúra SID.

Po veľkých dopingových aférach v posledných sezónach dostáva cyklistika po jeho slovách ďalší tvrdý úder. „Predstava čistého športového hrdinu je fikcia,“ prezrádza Kohl. „Dopoval som dobrovoľne, pretože taký je systém. Bez dopingu totiž nikdy nič nevyhráte,“ dodal s tým, že zakázané látky bral od devätnástich rokov.

Kohl mal pozitívny test na CERA, novú formu krvného dopingu EPO, na minuloročnej Tour de France. Na najväčších cyklistických pretekoch sveta vyhral vrchársku súťaž a v celkovej klasifikácii obsadil tretie miesto.

V súčasnosti je Kohl navyše v Rakúsku vyšetrovaný kvôli možnému napomáhaniu k dopingu iným športovcom, za čo mu by podľa miestnych zákonov hrozilo trestné stíhanie.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
17,99
Perla žlté narcisy

Perla žlté narcisy

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk