Ruský výškar Uchov skákal na mol opitý!

09.09.2008 11:53
Ivan Uchov
Ruský skokan do výšky Ivan Uchov. Autor:

Internet má svoj nový hit. Divákov po celom svete baví vystúpenie ruského skokana do výšky Ivana Uchova. Ten si počas mítingu v Lausanne dodával odvahu energetickým nápojom Red Bull, ktorý však, ako hrdý Rus, miešal s vodkou, čo sa neskôr prejavilo aj na jeho "skákaní".

Ivan Uchov pritom nie je žiaden „zelenáč“. Juniorský majster sveta má úctyhodný osobný rekord 239 centimetrov, ale v Lausanne za svojím maximom „poriadne zaostal“.

Na videu je vidno, ako sa pripravuje na svoj skok. Problém mu robí vyzliecť si tepláky, ešte väčší zaviazať šnúrky a samotný skok je už naozaj viac ako komický.

Skokan sa síce rozbehne, no namiesto skoku do výšky predvedie skôr skok do diaľky. Pár sekúnd si potom „poleží“ na žinenke…Vodka ho asi dosť uspala, tak prečo vlastne nie?

To čo príde divákovi ako dobrý žart sa však nepáčilo usporiadateľom podujatia, ktorí sa rozhodli nedať Uchovovi štartovné. Prípadom sa už začala zaoberať aj Medzinárodná atletická federácia.

„Ivan spôsobil ruskej atletike veľkú hanbu, preto pre neho žiadam jednoročný dištanc,“ vyhlásil rezolútne šéftréner Všeruskej atletickej federácie Maslakov. Manažér bývalého juniorského majstra Európy z roku 2005 Pavel Voronkov vysvetľoval zlyhanie svojho klienta osobnými problémami. „Nespochybniteľne skákal opitý. Pohádal sa s priateľkou a navyše stále cítil obrovské sklamanie, že sa nekvalifikoval na olympijské hry v Pekingu. Z tejto lekcie sa určite poučí, ale jednoročný zákaz činnosti je príliš krutý trest, ktorý by mohol definitívne ukončiť jeho kariéru,“ tvrdil Uchovov manažér P. Voronkov.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Elite červené ruže v pletenom srdci

Elite červené ruže v pletenom srdci

34,99
Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk