Žipaj: Všetci plačeme ako malé deti

04.01.2008 14:07
Jaroslav Katriňák, Andrej Žipan
Jaroslav Katriňák, Andrej Žipan Autor:

Mala to byť veľkolepá oslava motoristického športu a aj slovenského tímu, ktorý sa po prvý raz v histórii mal predstaviť na zrušenej Rely Dakar v trojčlennom zložení (Jaroslav Katriňák, Ivan Jakeš a Ivan Figura). Namiesto toho však zostali jazdcom a servismenom len oči pre plač. "Je to koniec, absolútny koniec," smutne ohlasoval v exkluzívnom rozhovore pre Pravda.sk manažér Environ Servis Moto Teamu a Jaroslava Katriňáka Andrej Žipaj.

Čo hovoríte na zrušenie Rely Dakar 2008?
Je to koniec, absolútny koniec. Toto je niečo hrozné.

Ako to prijali samotní jazdci?
Ani nechcite vedieť. Sedia tu a plačú. Všetci naokolo plačú ako malé deti.

Mali ste informácie o teroristických hrozbách v Mauretánii? Napadlo vám vôbec, že by mohli rely zrušiť?
Niečo sme vedeli, ale nič nebolo oficiálne. Hovorilo sa toho veľa, ale takéto niečo… Teroristi to celé prekazia. Ja neviem, ale najradšej by som ich postrieľal. Čo mám na to povedať? Na to sa nedá pripraviť. (plač)

Čo budete teraz robiť?
Poviem vám úprimne. Máme tu fľašu slivovice. Ideme sa opiť, myslím to vážne. Celý rok sme sa na to pripravovali. Pre Environ Servis Moto Team to mala byť tretia rely. Čakali sme od nej najviac, boli sme dobre pripravení. Máme tu aj vlastné vozidlá, celý tím je slovenský. Chlapci mali dobre najazdené…

Viete už, čo bude ďalej? Ako dlho teraz pobudnete v Lisabone?
Do poslednej chvíle sme pripravovali motorky a mysleli sme si, že to sa všetko začne tak ako má. Teraz nič nevieme.

Ešte je asi skoro hodnotiť, ale finančná strata bude zrejme veľká…
To mi ani nehovorte. Momentálne to ešte neriešime, no organizátori už povedali, že vracať sa nebude nič. V zmluve je podpísané, že idete na vlastné riziko. Zdravotne a aj finančne.

Viete už, ako sa dostanete domov?
Tak to je dobrá otázka. Ale odpoveď nepoznám. Je tu strašný humbug. Tisíce ľudí na jednej kope. Neviem si to predstaviť, nemáme dosť áut, nemáme letenky. Neviem. Je to hrozné.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku