Deklasovala všetky súperky. Mladá Slovenka je majsterkou sveta

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Bianka Sidová sa stala juniorskou majsterkou sveta v K1 na 1000 m.

03.09.2022 12:04
Bianka Sidova Foto:
Bianka Sidová.
debata (3)

V sobotu na svetovom šampionáte v maďarskom Szegede získala aj striebro s Rékou Bugárovou v disciplíne K2 na 500 m.

Sidová predviedla vo finále na 1000 m výborný výkon, od začiatku sa držala medzi najlepšími a od polovice trate začala súperkám utekať.

Cieľ preťala v čase 3:59,44 minúty a druhá Maďarka Réka Nemesová za ňou zaostala o takmer tri sekundy (+2,77 s). Bronzovú priečku obsadila Nemka Leni Klimentová so stratou 3,64 s.

SR Čunovo Vodný slalom Majstrovstvá Sveta BAX Čítajte viac Ľudia nás vidia nastajlovaných, bolesť zostáva skrytá. Jurajovi držím palce

Pre Sidovú to bola už druhá medaila v sobotnom programe. V K2 na 200 m spolu s Bugárovou získali striebro, keď skončili tesne druhé za domácim párom Janka Rugonfalviová Kissová, Angelina Szegediová.

Za víťazkami zaostali len o deväť stotín sekundy. Tretiu priečku obsadili Talianky Sara del Grattová a Giada Rossettiová s mankom 0,53 sekundy.

Slovenky boli po polovici trate najrýchlejšie a vo vedení sa držali aj v druhej časti, no v závere ich predstihli Maďarky. Bugárová a Sidová mali v druhej polovici tretí najlepší čas za Taliankami a víťazkami.

K1 1000 m junioriek:
1. Bianka SIDOVÁ (SR) 3:59,44 min, 2. Réka Nemesová (Maď.) +2,77 s, 3. Leni Klimentová +3,64

K2 500 m junioriek:
1. Janka Rugonfalviová Kissová, Angelina Szegediová (Maď.) 1:43,70 min, 2. Réka BUGÁROVÁ, Bianka SIDOVÁ (SR) +0,09 s, 3. Sara del Grattová, Giada Rossettiová (Tal.) +0,53

Red Bull 400 - nepoužívať Dávame do pozornosti SÚŤAŽ: Prekonaj sám seba na Red Bull 400 a vyhraj skvelé ceny

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Rýchlostná kanoistika #MS do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike