Ďalší úspech v Ríme. Slovenské duo má druhú medailu z ME

Slovenskí reprezentanti v synchronizovanom plávaní súrodenci Jozef a Silvia Solymosyovci získali na ME v Ríme bronzovú medailu aj v technických miešaných pároch.

15.08.2022 12:04, aktualizované: 12:56
Taliansko ME Plávanie synchro Solymosyovci... Foto: ,
Slovenskí reprezentanti v synchronizovanom plávaní súrodenci Jozef a Silvia Solymosyovci.
debata

Vo finále obsadili vo Foro Italico tretie miesto so ziskom 75,5914 b. Nadviazali tak na sobotňajšie bronzové vystúpenie z finále voľných mixov.

Solymosyovci štartovali v pondelok v konkurencii dvojíc z piatich krajín ako prví v poradí, za sebou nechali tandemy Srbska a Belgicka.

713791716 Čítajte aj Historická medaila pre Slovensko. Súrodenci vylovili z bazénu bronz

Úlohu favoritov potvrdili domáci Taliani Giorgio Minisini s Lucreciou Ruggierovou, ktorí dostali od rozhodcov známku 89,3679 b. Striebro putuje do Španielska zásluhou Emmy Garciovej Garciovej a Paua Ribesa Cullu.

"Bolo to náročné, Belgičania boli silní súperi, ale v záverečnej časti im došli sily.

My sme dosiahli náš najvyšší počet bodov v technickej zostave, v porovnaní s MS v Budapešti sme poskočili o 2 body," uviedla mama a zároveň trénerka bronzového dua Ivana Solymosyová pre oficiálnu webovú stránku Slovenskej plaveckej federácie.

Radosť z ďalšieho medailového úspechu neskrýval ani prezident SPF Ivan Šulek:

"Som nesmierne šťastný, že napriek našim problémom s bazénmi sme dokázali športovej verejnosti, že aj v takej malej krajine dokážeme robiť skvelé výsledky v plaveckých športoch.

U rodiny Solymosyových si vážim druhý bronz o to viac, že sú nesmierne skromní, vytrvalí a milí. Osobne som im fandil od môjho nástupu do funkcie a ich druhý bronz ma pre SPF cenu zlata, ako povedala trénerka a mamina Jožka a Silvie, Ivana."

ME V SYNCHRONIZOVANOM PLÁVANÍ:

finále technických miešaných párov:
1. Giorgio Minisini, Lucrecia Ruggierová (Tal.) 89,3679, 2. Emma Garciová Garciová, Pau Ribes Culla (Šp.) 83,7548, 3. Jozef a Silvia SOLYMOSYOVCI (SR) 75,5914

debata chyba
Viac na túto tému: #synchronizované plávanie #Jozef Solymosy #Silvia Solymosyová
Flowers