Senzačný výsledok stolných tenistov. Na ME už majú istú medailu

Slovenskí stolní tenisti Barbora Balážová s Ľubomírom Pištejom vyhrali v nedeľu vo štvrťfinále miešanej štvorhry nad španielskym párom Maria Siao a Alvaro Robles 3:2 na sety a postúpili medzi najlepšiu štvoricu.

14.08.2022 21:40
Japonsko OH2020 SR Stolný tenis mix Balážová... Foto: ,
Na snímke slovenskí stolnotenisoví reprezentanti Barbora Balážová a Ľubomír Pištej.

V pondelkovom semifinále sa Balážová s Pištejom stretnú s Francúzmi Ťia-nan Jüan, Emmanuel Lebesson. Slovenský pár, ako piaty nasadený, vyradil v nedeľu najprv v 1. kole portugalsko-dánske duo Ines Matosová, Martin Buch Andersen 3:2 a v popoludňajšom osemfinále si poradili aj s nemeckým párom Sabine Winterová, Benedikt Duda po setoch 13:11, 11:9 a 11:9.

Vo štvrťfinále nastúpili Balážová s Pištejom proti štvrtým nasadeným Siao a Roblesovi. V prvom sete viedli 7:5, Španieli otočili na 8:7, ale záver setu vyšiel lepšie Slovákom a vyhrali 11:9. V druhom mali lepšiu koncovku ich súperi a rovnakým skóre vyrovnali. V treťom mali Balážová s Pištejom dva setbaly, no nevyužili ich a prehrali 10:12.

713827203 Čítajte viac Tažký pád cyklistky na ME. Dlhé ošetrovanie a odvoz do nemocnice

Španieli sa vo štvrtom sete dostali do vedenia 3:0 i 7:3. Vtedy museli duel na krátko prerušiť, keďže organizátori upravovali stôl. Prestávka viac pomohla slovenskému páru, ktorý znížil na 5:7 a súperi si vzápätí zobrali timeout. Balážová s Pištejom dokázali otočiť na 10:9 a nakoniec vyhrali 13:11.

Siao s Roblesom viedli v rozhodujúcom sete 5:2, ale Slováci sa dotiahli (5:5, 8:8), dostali sa do trháku 10:8 a premenili hneď prvý mečbal – 11:8. V Mníchove tak získajú cenný kov.

Menej sa darilo druhému slovenskému duu. Tatiana Kukuľková spoločne s Jangom Wangom zvíťazili v 1. kole nad holandsko-fínskou dvojicou Britt Eerlandová, Benedek Oláh 3:1 na sety, no v osemfinále nestačili na bronzových medailistov z ME 2020 Prithiku Pavadeovú a Simona Gauzyho z Francúzka, ktorým podľahli 1:11, 9:11 a 9:11.

stolný tenis – ME:
miešaná štvorhra – 1. kolo:
Tatiana KUKUĽKOVÁ, Jang WANG (SR) – Britt Eerlandová, Benedek Oláh (Hol./Fín.) 3:1 (-5, 4, 5, 10)
Barbora BALÁŽOVÁ, Ľubomír PIŠTEJ (SR) – Ines Matosová, Martin Buch Andersen (Portug./Dán.) 3:2 (-9, 5, 4, –9, 15)