Nepopulárna pozícia. Grigarovi chýbalo na medailu šesť desatín

Slovenský reprezentant Jakub Grigar obsadil v sobotňajšom finále kajaku mužov na MS vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu štvrté miesto.

30.07.2022 13:26
SR Liptovský Mikuláš šport vodný slalom ME K1... Foto: ,
Jakub Grigar.

Za víťazným Čechom Vítom Přindišom napriek čistej jazde zaostal o 1,60 s, ale na bronzovú tretiu pozíciu Francúza Borisa Neveua mu chýbalo iba 0,63 s. Zo semifinále postúpil medzi najlepšiu desiatku z ôsmej priečky.

Adam Gonšenica obsadil v dopoludňajšom semifinále K1 mužov až 31. miesto so štyrmi trestnými sekundami a celkovou stratou 13,68 s na víťazného Slovinca Petra Kauzera.

Ten vo finále skončil na poslednej desiatej pozícii, keďže dostal štyri trestné sekundy. Bez dotykov zvládli svoju finálovú jazdu iba najlepší štyria kajakári, vrátane Grigara. Slováka zdolal aj Talian Giovanni de Gennaro, ktorý získal striebornú medailu.