Totálna izolácia Ruska. Časť sveta ho chce úplne odstrihnúť od športu

Ministri športu 33 štátov podpísali vyhlásenie, v ktorom požadujú zásadnejšie sankcie voči Rusku a Bielorusku v oblasti športu.

02.07.2022 07:30
Alexander Ovečkin. Foto:
Zakážu v budúcnosti hrať mimo Ruska aj najväčšej športovej hviezde krajiny, Alexandrovi Ovečkinovi?
debata (19)

V dokumente, ktorý podpísali všetky krajiny Európskej únie okrem Bulharska a Maďarska, žiadajú pozastavenie členstva Ruska a Bieloruska v medzinárodných organizáciách a zákaz vysielania medzinárodných súťaží v týchto dvoch krajínách.

O tejto iniciatíve informoval v piatok poľský minister športu a turizmu Kamil Bortniczuk. Dokument bol vytvorený z dôvodu, že nedávno ruské federácie v boboch a sketeletone uspeli s odvolaním na Športovom arbitrážnom súde a nateraz môžu v týchto športoch súťažiť.

Bernie Ecclestone a Vladimir Putin. Čítajte viac Odstrihnite ho! Hviezda kritizovala bývalého šéfa F1 za podporu Putina

„To môže otvoriť dvere návratu ruských federácií ruských a bieloruských športovcov do medzinárodného športu,“ uviedol Bortniczuk.

Ministri z 33 krajín žiadajú okrem pozastavenie členstva aj vylúčenie Rusov a Bielorusov z riadiacich orgánov medzinárodných federácii a zrušenie televízneho vysielania na území dvoch krajín.

Lesia Curenková Čítajte viac Nefungujúce nákupné centrum? Lož! Ukrajinka kritizovala Rusko

Okrem krajín EÚ ho podpísali aj predstavitelia Veľkej Británie, USA, Nového Zélandu, Austrálie, Južnej Kórei, Nórska a Kanady.

Ruský Sport-Express na toto vyhlásenie reagoval svojsky: „33 krajín je v meradle svetového športového hnutia veľmi málo. Veď do Medzinárodného olympijského výboru patrí takmer 200 národných výborov,“ napísal v reakcií na vylásenie ruský portál.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #bielorusko #šport #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy