Slafkovský si napravil chuť. V Tacene vypádloval zlato!

Alexander Slafkovský zaznamenal prvé slovenské víťazstvo v aktuálnej sezóne Svetového pohára vo vodnom slalome, v treťom kole v slovinskom Tacene triumfoval vo finále kanoistov.

26.06.2022 13:02
Alexander Slafkovský Foto: ,
Alexander Slafkovský skončil vo finále na treťom mieste.

Absolvoval čistú jazdu a tesne zdolal dvoch domácich pretekárov, druhého Luku Božiča o 17 stotín sekundy a tretieho Benjamina Savšeka o 56 stotín sekundy.

Obaja Slovinci dostali dve trestné sekundy. Marko Mirgorodský stratil vo finále na svojho krajana 2,62 s a vďaka čistej jazde skončil šiesty.

V semifinále bol najlepší zo slovenských kanoistov tiež Slafkovský, ktorý skončil siedmy so stratou 3,26 s na víťazného Savšeka, deviaty Mirgorodský stratil 3,75 s.

SR Čunovo Vodný slalom Majstrovstvá Sveta BAX Čítajte aj Prvá tohtosezónna medaila. Grigar sa z 10. miesta vyšvihol na pódium

Matej Beňuš obsadil prvé nepostupové 11. miesto so stratou 4,60 s, na prvú desiatku mu chýbalo 14 stotín sekundy. Všetci traja absolvovali čisté jazdy.

Slafkovský si napravil chuť po tohtoročných nevýrazných výkonoch, keď mu nevyšli ME v Liptovskom Mikuláši a na predošlých dvoch podujatiach SP sa nepredstavil vo finále. Je to preňho prvá výhra na podujatí SP od augusta 2019.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

"Nie zlé na starého chlapa. Úprimne, je to pre mňa veľmi emotívny moment, pretože už dávno som nezažil pocit víťazstva. Dokonca som sa nedostal ani do finále na veľkých pretekoch, takže som dnes vo finále nevedel, čo môžem od seba očakávať.

Chcel som ukázať to najlepšie, čo viem. Dúfal som, že to bude jazda na medailu, ale nemyslel som si, že zlatú. Mal som šťastie a uvidíme na majstrovstvách sveta. Som ale určite veľmi šťastný," zhodnotil svoj zlatý výkon Slafkovský pre web canoe.sk.

Z slovenských kanoistiek bola v nedeľňajšom finále iba Emanuela Luknárová, ktorá obsadila predposledné deviate miesto. Na víťaznú Britku Mallory Franklinovú stratila 21,17 sekundy, pričom dostala šesť trestných sekúnd.

Emanuela Luknárová. Foto: Robert Hüttner, Pravda
Luknárová Emanuela Luknárová.

V semifinále obsadila šieste miesto so stratou 3,96 s na víťaznú Franklinovú a dvomi trestnými sekundami.

Soňa Stanovská skončila na 23. mieste so šiestimi trestnými sekundami a stratou 15,76 s na Franklinovú, Simona Glejteková zaostala na 24. pozícii o 15,94 s aj so štyrmi trestnými sekundami.

SP vo vodnom slalome v Tacene:

finále C1m: 1. Alexander SLAFKOVSKÝ (SR) 1:26,27 min. (2), 2. Luka Božič +0,17 s (2), 3. Benjamin Savšek (obaja Slovin.) +0,56, 4. Denis Gargaud Chanut (Fr.) +1,03 (0), 5. Sideris Tasiadis (Nem.) +1,93 (2), 6. Marko MIRGORODSKÝ +2,62 (0), …, semifinále: 11. Matej BEŇUŠ (obaja SR) +4,60 (0)

finále C1ž: 1. Mallory Franklinová (V.Brit.) 96,52 s (0), 2. Evy Leibfarthová (USA) +1,75 (0), 3. Elena Liliková (Nem.) +4,99 (0), 4. Viktorija Usová (Ukr.) +7,16 (0), 5. Klara Olazabalová (Šp.) +8,65 (0), 6. Kimberley Woodsová (V.Brit.) +8,67 (2), …, 9. Emanuela LUKNÁROVÁ +21,17 (6), semifinále: 23. Soňa STANOVSKÁ +15,76 (6), 24. Simona GLEJTEKOVÁ (všetky SR) +15,94 (4)

Viac na túto tému: #Alexander Slafkovský