Martikán sa nedostal do reprezentácie. Legenda tak prišla aj o domáce ME

Dvojnásobný olympijský šampión vo vodnom slalome Michal Martikán sa už druhý rok po sebe nedostal do slovenskej reprezentácie.

15.05.2022 20:30
Martikán Foto: ,
Michal Martikán na archívnej snímke.
debata

Nebude tak štartovať ani na nadchádzajúcich ME v Liptovskom Mikuláši, ktoré sú na programe 26.-29. mája. Definitívne o tom rozhodli druhé nominačné preteky, ktoré sa konali v Čunove.

V kategórii C1 bude za Slovensko jazdiť Matej Beňuš, Marko Mirgorodský a Alexander Slafkovský. Martikán v priamom súboji neuspel proti Mirgorodskému.

Jakub Grigar Čítajte aj Ledva trčal z lode. Dobráka od kosti učili legendy

"Vyradili sa medzi sebou dve lode, ktoré sú schopné jazdiť do prvej desiatky. Je to smola, ale bohužiaľ tak to je,“ povedal podľa canoe.sk Róbert Orokocký, športový riaditeľ Slovenskej kanoistiky sekcie divoká voda.

V K1 mužov nebude chýbať v národnom tíme strieborný z Tokia Jakub Grigar, doplnili ho Martin Halčin a Adam Gonšenica. V kategórii K1 žien bude Slovensko na vrcholných podujatiach reprezentovať trio Eliška Mintálová, Zuzana Paňková a Simona Glejteková.

Generačná výmena v K1 nastala po ukončení kariéry dvojnásobnej olympijskej víťazky Eleny Kaliskej a majsterky sveta Jany Dukátovej.

V najmladšej vodnoslalomárskej disciplíne C1 sa medzi reprezentačnú trojicu prebojovali Zuzana Paňková, Soňa Stanovská a Emanuela Luknárová. Všetkých šesť žien je zároveň aj v reprezentácii do 23 rokov.

Zloženie reprezentácie SR v roku 2022:

K1 ženy: Eliška Mintálová, Zuzana Paňková, Simona Glejteková
C1 muži: Matej Beňuš, Marko Mirgorodský, Alexander Slafkovský
C1 ženy: Zuzana Paňková, Soňa Stanovská, Emanuela Luknárová
K1 muži: Jakub Grigar, Martin Halčin, Adam Gonšenica

debata chyba
Viac na túto tému: #Michal Martikán
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy