Slovenky zdolali Nórky. Zabojujú o piate miesto

Slovenské florbalistky vyhrali tretí zápas na MS vo švédskej Uppsale.

04.12.2021 13:36
florbalistky slovenska Foto: ,
Florbalistky Slovenska.

V sobotu si v prvom stretnutí vyraďovacej fázy o 5.-8. miesto poradili s Nórkami 5:4 a v nedeľu budú mať možnosť vylepšiť umiestnenie z predošlých majstrovstiev sveta, keď skončili šieste.

Nastúpia proti úspešnejšiemu z dvojice Poľsko – Dánsko.

Zverenky trénera Michala Jedličku si víťazstvom napravili chuť po vysokej štvrťfinálovej prehre 1:12 s úradujúcimi vicemajsterkami sveta zo Švajčiarska.

SR Trenčín Florbal MS Kvalifikácia Lotyšsko TNX Čítajte viac Bez prekvapenia. Slovenky nepostúpili do semifinále MS

MS žien

o 5.-8. miesto:

Nórsko – SLOVENSKO 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
Góly: 1. Hansenová, 22. Blekkanová (Gidskeová), 40. Farnesová (Hansenová), 58. Hansenová – 4. Šponiarová (P. Hudáková), 19. K. Hudáková (Dobošová), 27. Klapitová (Červená), 38. Ferenčíková (Šponiarová), 45. Šponiarová (Pudišová).
Rozhodovali: Lin, Teo (obe Sing.), vylúčené: 1:0, 115 divákov.
Zostava SR: Mládenková (Dupčáková) – Pudišová, Ďuríková, Klapitová, Robová, Buková, Kocúrová – P. Hudáková, Šponiarová, Ferenčíková – Červená, Faktorová, Chúpeková – K. Hudáková, Grossová, Dobošová – Krajčová, Kvasková, Drábeková

Ďalší výsledok fázy o 5.-8. miesto:
Dánsko – Poľsko 4:7

Slovenky mali pred zápasom na konte dve turnajové víťazstvá, ich súperky štyri, súboj bol však vyrovnaný.

Celkovému priebehu nezodpovedá začiatok, keď už v prvej minúte prekonala Mládenkovú Hansenová po Pudišovej hrubej chybe pri rozohrávke.

Slovenky sa spamätali a do konca tretiny otočili na 2:1 práve zásluhou Pudišovej a Paulíny Hudákovej.

slovensko, poľsko Čítajte viac ONLINE: Slováci nastrieľali Poliakom osem gólov

Na začiatku druhej tretiny sa zápas začal tretíkrát odznova, na 3:2 potom zvýšila strelou z takmer polovice ihriska Klapitová.

Po góle Ferenčíkovej z brejku sa zdalo, že si Slovenky už Nórky nepustia k telu, o dve minúty však so šťastím strelila kontaktný gól Farnesová.

V tretej tretine Šponiarová pridala svoj druhý gól z otočky a upravila na 5:3. Severankám sa ešte zápas podarilo zdramatizovať, keď dve minúty pred koncom prekonala slovenskú brankárku druhýkrát Hansenová.

Michal Jedlička, tréner SR:
„Dnešný náročný zápas hodnotím pozitívne. Včera sa nám rozplynul sen o postupe do semifinále a hrať ďalší zápas hneď na druhý deň ráno bolo náročné. Začiatok teda nebol ideálny a Nórky perfektne bránili a prechádzali do brejkov. Neskôr sme si vybojovali náskok, ktorý sme zubami-nechtami udržali a spravili sme prvý krok k piatemu miestu.“

Denisa Ferenčíková, strelkyňa 4. gólu SR, po jubilejnom 100. štarte za SR:
„Som šťastná, že som mohla odohrať stý zápas v ženskej reprezentácii. Uhrali sme ho silou vôle, väčšinu sme síce hrali lepšie, no záver sme nezvládli.“

Viac na túto tému: #florbal #slovenské florbalistky #MS vo florbale 2021