Tvrdá rana, tisíc krokov vzad. Kluby hrozia ukončením sezóny

Riadiaci orgán najvyššej slovenskej futbalovej súťaže považuje sprísnenie protipandemických opatrení za ďalšiu tvrdú ranu pre šport.

19.11.2021 13:03
SR Trenčín šport futbal FL 14. kolo Michalovce TNX Foto: ,
Momentka zo zápasu Trenčín - Michalovce.
debata (20)

Únia ligových klubov (ÚLK) ich zavedenie do praxe označila za „tisíc krokov vzad“.

ÚLK sa v piatok v oficiálnom stanovisku vyjadrila k aktuálnym opatreniam a striktnému obmedzeniu počtu divákov na športových hromadných podujatiach.

SR Futbal FL Slovan Michalovce BAX Čítajte viac Slovan zastavil predaj vstupeniek na PAOK. Kmotrík: Smrteľný úder

"Sme na začiatku, nikde sme sa neposunuli, nič sme sa nenaučili a opäť opakujeme staré známe klišé, ktoré zaznelo počas pandémie už mnohokrát. Šport dostáva ďalšiu tvrdú ranu. Pozbiera sa opäť?

Snáď áno, ale obávame sa, že raz bude posledná a bude to definitívne K.O. nielen pre profesionálny šport na Slovensku. Chaos, nelogické rozhodovania, hnev, smútok, apatia… Šport je dlhodobo na chvoste záujmu štátnych predstaviteľov, a súčasná situácia je toho zrkadlom," uvádza sa v stanovisku ÚLK.

Podľa nových opatrení, ktoré majú vstúpiť do platnosti v pondelok, môže byť na hromadnom podujatí v červenom okrese prítomných len 200 divákov v režime OP (očkovaní a prekonaní). V bordovej farbe to bude 100 ľudí a v čiernej farbe 50 ľudí.

SR Bratislava Parlament NRSR Tabák Čítajte viac Poslankyňa Tabák sa hnevá: Kde je motivácia k očkovaniu?

Zelené okresy a oranžové okresy majú byť pre režim OP bez obmedzení. Pre vstup v režime OTP má platiť pre červené, bordové a čierne okresy kapacitné obmedzenie šesť ľudí. Hromadné podujatia v základnom režime majú byť pre červené, bordové a čierne okresy zakázané.

Hokejové kluby: Hrozí ukončenie sezóny

Kluby hokejovej Tipos extraligy žiadajú kompetentné orgány o prehodnotenie sprísnených protipandemických opatrení.

Tie budú podľa nich pre niektorých účastníkov najvyššej hokejovej súťaže likvidačné a ak nebudú obmedzenia vykompenzované, bude to znamenať aj predčasné ukončenie sezóny. Asociácia profesionálnych hokejových klubov to uviedla v piatok v oficiálnom stanovisku.

Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk/KHL) - 490...
Marek Hrivík (Torpedo Nižnij Novgorod/KHL) -...
+8Peter Cehlárik (Avangard Omsk/KHL) - 630 000 USD.

"Sme jednoznačne zástancami pozitívnej motivácie pre ľudí. Aj vláda všetkým sľubovala, že očkovanie je výhra a sloboda. Absolútne sme preto nepočítali s obmedzeniami aj pre zaočkovaných fanúšikov, ktoré schválila vláda s platnosťou od 22. novembra.

Mrzí nás, že kým do nákupných centier je možný vstup neobmedzeného počtu ľudí v režime OP, na hokejové štadióny sa dostane len minimálny počet osôb, ktoré sú zaočkované či prekonali COVID-19.

Vzhľadom na veľkosti organizačných tímov a počty hráčov je účasť fanúšikov na štadiónoch za týchto podmienok prakticky nemožná," uviedli kluby Tipos extraligy v piatkovom stanovisku.

Kluby žiadajú, aby mohol zápasy priamo na štadiónoch sledovať väčší počet divákov, tak ako je to v iných krajinách.

"Ako zástancovia pozitívnej motivácie prosíme kompetentné orgány o prehodnotenie opatrení a podľa vzoru z okolitých i z iných európskych krajín umožnenie vstupu na športové podujatia väčšiemu počtu fanúšikov v režime OP pri zohľadnení maximálnej kapacity štadiónov.

Bola by to pozitívna motivácia pre ľudí a zároveň odmena pre všetkých zodpovedných," uvádza sa v stanovisku.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #hokej #šport #opatrenia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy