Mintálová obsadila vo finále K1 siedme miesto, Grigar sa doň nedostal

Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová obsadila v K1 na záverečnom podujatí Svetového pohára siedme miesto.

11.09.2021 11:46
Jakub Grigar Foto: ,
Jakub Grigar.

Spomedzi slovenských kajakárov sa vo finále predstavila ako jediná. Za víťazkou Jessicou Foxovou z Austrálie zaostala o 8,61 sekudny, druhá bola Češka Kateřina Minaříková Kudějová (+0,72).

Mintálová sa medzi najlepšiu desiatku vo francúzskom Pau prebojovala zo štvrtého miesta, keď predviedla čistú jazdu. To sa jej však vo finále nepodarilo zopakovať, keď už po úvodných siedmich bránkach nabrala šesť trestných sekúnd. Zvyšok trate síce zvládla bez chyby, no tri „ťuky“ ju stáli lepšie umiestnenie.

Mintálovej krajanka Jana Dukátová obsadila 24. priečku, keď v semifinále inkasovala štyri trestné sekundy a za postupom zaostala o vyše sedem sekúnd. Nedarilo sa ani kajakárom, Martin Halčin bol sedemnásty s mankom viac ako dve sekundy na postup, Jakub Grigar skončil až na 28. priečke.

Hoci strieborný olympionik z Tokia predviedol čistú jazdu, na 19. bránke mal problémy, ktoré ho stáli priveľa času.

Viac na túto tému: #Jakub Grigar #Eliška Mintálová