Veľký úspech Beňuša. Slovák je vicemajstrom Európy

Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš bude v Tokiu obhajovať striebornú medailu v C1 z OH 2016.

09.05.2021 15:10
Matej Beňuš Foto: ,
Matej Beňuš.

Účasť v Japonsku si vybojoval na ME v Ivrei, keď v nedeľnom finále obsadil druhé miesto. Jeho krajan Michal Martikán bol na siedmej priečke. Alexander Slafkovský nepostúpil do finále.

Beňuš predviedol čistú a svižnú jazdu, rýchlejší bol iba Francúz Denis Gargaud Chanut, ktorý najprv inkasoval 50-sekundovú penalizáciu, ale neskôr ju rozhodcovia odvolali a s 1,10-sekundovým náskokom získal zlato.

Tretí bol Nemec Sideris Tasiadis s mankom 1,92 s na víťaza. Martikán sa vyhol penalizácii, ale pôsobil strnulejšie a vypádloval si siedme miesto so stratou 3,22 sekundy na Gargauda Chanuta.

Kanoistka Monika Škáchová Čítajte viac Slovenky bez finále. Škáchová však má olympijskú miestenku

Beňuš si vďaka striebru vybojoval aj účasť pod piatimi kruhmi. Uľahčil mu to Slafkovský, ktorý išiel v semifinále príliš pomaly a obsadil nepostupovú 16. priečku, na najlepšiu desiatku mu chýbalo 0,64 sekundy.

V internej nominačke uspel Beňuš s 87 bodmi, Slafkovský a Martikán mali zhodne 83 bodov. Do úvahy sa brali tri najlepšie výsledky z ME, zo 4. a 5. kola Svetového pohára 2019 a MS v Seu d'Urgell 2019.

Výsledky – ME vo vodnom slalome:
C1 muži: 1. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 87,55 s (0), 2. Matej BEŇUŠ (SR) 88,65 (0), 3. Sideris Tasiadis (Nem.) 89,47 (0), 4. Raffaello Ivaldi (Tal.) 89,84 (0), 5. Nicolas Gestin (Fr.) 89,94 (2), 6. Benjamin Savšek (Slovin.) 90,24 (0), 7. Michal MARTIKÁN (SR) 90,77 (0), … v semifinále 16. Alexander SLAFKOVSKÝ (SR) 92,90 (0) – nepostúpil do finále

Viac na túto tému: #Matej Beňuš #vodný slalom #majstrovstvá Európy 2021