Skvelá premiéra kladivárky Hrašnovej medzi vzpieračkami. Na ME skončila šiesta!

Dvojnásobná vicemajsterka Európe v hode kladivom Martina Hrašnová absolvovala úspešný debut na vrcholnom fóre medzi vzpieračkami.

, 11.04.2021 15:14
PTS 2018, Martina Hrašnová Foto: ,
Martina Hrašnová.
2

Na európskom šampionáte v Moskve v kategórii nad 87 kg obsadila šiestu priečku, keď v dvojboji dostala nad hlavu 219 kg.

Tridsaťosemročná členka banskobystrickej Dukly skončila štvrtá v trhu a šiesta v nadhode. Hrašnová bola jediná slovenská zástupkyňa v elitnej A-kategórii na ME 2021 v Moskve. Ostatní slovenskí reprezentanti sa predstavili v B-kategórii ME.

Výkon 103 kg v trhu je jej nový osobný rekord a 116 kg v nadhode zasa vyrovnané osobné maximum.

Majsterkou Európy sa stala Britka Emily Campbellová výkonom 276 kg v dvojboji pred Anastasiou Lysenkovou z Ukrajiny (252 kg) a Turkyňou Melike Gunalovou (243 kg). V dvojboji delili Hrašnovú od štvrtej priečky len dva kilogramy. Upozornil na to aj web SAZ atletika.sk.

Martina Hrašnová šiesta na ME! Vo vzpieraní... Neuveriteľné a prekvapujúce! Dvojnásobná kladivárska vicemajsterka...

Uverejnil používateľ Slovenský atletický zväz Nedeľa 11. apríla 2021

Martina Hrašnová je dlhoročná skvelá kladivárka a držiteľka slovenského rekordu výkonom 76,90 m.

Na svetovom šampionáte v atletike v roku 2009 v Berlíne výkonom 74,79 m získala bronzovú medailu a na majstrovstvách Európy bola strieborná v Helsinkách 2012 aj Zürichu 2014. Aktuálne sa prvýkrát predstavila na vrcholnom vzpieračskom podujatí a takmer útočila na medaily.

"Už sa ani nepamätáme, kedy sme dosiahli podobné umiestnenie na seniorských pretekoch. Martina bojovala výborne.

Vyškolila o 15 rokov mladšie súperky a o lepšie umiestnenie ju pripravil mimoriadne prísny verdikt rozhodcov pri poslednom pokuse na 120 kg. Klobúk dolu! Uznanie si zaslúži okrem nej aj tréner Rudo Lukáč," napísali na facebookovom profile Slovenského vzpierania.

Skvelá Martina! 4.miesto v trhu, 6.miesto v nadhode, 6.miesto v dvojboji. Už sa ani nepamätám, kedy sme dosiahli...

Uverejnil používateľ Slovenské vzpieranie/Slovak Weightlifting Nedeľa 11. apríla 2021

O dojmy sa podelila v rozhovore pre web Slovenského atletického zväzu (SAZ) www.atletika.sk:

"Už viackrát počas kladivárskej prípravy som si povedala, že by bolo celkom zaujímavé vyskúšať si, čo by som dokázala na vzpieračskom šampionáte. Pôvodne sme to mali s trénerom Rudom Lukáčom, ktorý je vzpieračský špecialista, v pláne až po olympiáde v Tokiu.

Keďže v dôsledku pandémie sa posunula o rok, už som to nechcela odkladať na neskôr, a preto sme štart na ME zaradili do mojich plánov už teraz. Keď som videla štartovku, dúfala som, že zabojujem o štvrté – piate miesto.

Skončila som šiesta, čo ma trochu mrzí, lebo štvrtú priečku som mala naozaj na dosah. Vzhľadom na to, že išlo o moju premiéru na ME v inom športe ako atletike, šieste miesto je v konečnom dôsledku – podľa mňa – skvelé. Veľmi som chcela zabojovať o piate miesto, no nakoniec mi naň chýbalo iba kilo a na štvrté dve. To dosť zamrzí."

ME v Moskve

Ženy – nad 87 kg, dvojboj: 1. Emily Campbellová (V.Brit) 276 kg, 2. Anastasia Lysenková (Ukr.) 252, 3. Melike Günalová (Tur.) 243, 4. Arpine Dalaljanová (Arm.) 221, 5. Tugce Boynuegri (Tur.) 220, 6. Martina HRAŠNOVÁ (SR) 219
trh: 1. Campbellová 122, 2. Lysenková 116, 3. Gunalová 108, 4. HRAŠNOVÁ 103
nadhod: 1. Campbellová 154, 2. Lysenková 136, 3. Gunalová 135,… 6. HRAŠNOVÁ 116

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Martina Hrašnová #vzpieranie