Bývalého plavca zapojeného do násilností prepustili. Nesmie však do Washingtonu

15.01.2021 15:50
Klete Keller
Klete Keller na olympiáde v Pekingu 2008. Autor: ,

Päťnásobný olympijský medailista v plávaní Američan Klete Keller čelí obvineniu z účasti na minulotýždňových násilnostiach v sídle amerického Kongresu - washingtonskom Kapitole.

Aktuálne 38-ročného Kellera už prepustili na slobodu, až do inaugurácie nového prezidenta Joa Bidena sa však musí vyhýbať hlavnému mestu Washington.

Potom smie do mesta pricestovať len v súvislosti so súdnym procesom, ktorému sa pravdepodobne nevyhne. Musel tiež sľúbiť, že sa dovtedy zdrží držby akejkoľvek strelnej zbrane.

Videozáznamy odhalili, že aj niekdajší plavec Klete Keller sa podieľal na násilnom vniknutí do priestorov vládnej budovy, počas ktorého zahynulo päť osôb.

Počas incidentu mal mať na sebe bundu amerického olympijského tímu. Keller reprezentoval USA na OH v rokoch 2000, 2004 a 2008, na jeho konte spod piatich kruhov sú dve zlaté, dve strieborné a jedna bronzová medaila.

V stredu 6. januára tisíce priaznivcov dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa vnikli do priestorov Kapitolu, v ktorom zasadali jeho obe komory a mali formálne potvrdiť víťazstvo Bidena v minuloročných prezidentských voľbách.

Rodák z Las Vegas sa v minulosti v podcaste Olympijského kanála sťažoval, že napriek úspechom na športovom poli je teraz len chudobným zamestnancom a prezentoval pocit, že je v tomto smere nedocenený.

Agentúra AP pripomenula, že Keller mal problémy aj v osobnom živote a po rozvode býval desať mesiacov v aute. Na základe verdiktu súdu sa tiež nemohol stýkať so svojimi deťmi. Vyzdvihol však pomoc rodiny pri snahe preniesť sa cez ťažké časy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Klete Keller #útok na kapitol
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku