Jeden stupeň od lockdownu. Briti stopli plán návratu fanúšikov

, 22.09.2020 14:29
Brighton, Chelsea
Brighton v augustovom prípravnom zápase privítal Chelsea pred 2500 divákmi, ktorí dodržiavali pravidlá o sociálnom odstupe. Autor: ,

Britská vláda dočasne pozastavila plnenie plánu postupného návratu fanúšikov do hľadísk anglických športovísk.

Dochádzať k nemu malo priebežne od 1. októbra. Rozhodnutie súvisí s opätovným nárastom počtu nakazených osôb ochorením COVID-19.

Od 1. októbra podľa pôvodného plánu sa mala na tribúnach či v hľadiskách objaviť tisícka fanúšikov. „Museli sme tento postupný návrat prerušiť, pretože si chcem byť istý, že okolnosti nám povolia urobiť tieto kroky,“ informoval premiér Boris Johnson podľa BBC.

Brighton v augustovom prípravnom stretnutí privítal londýnsku Chelsea pred 2500 divákmi, ktorí dodržiavali pravidlá o sociálnom odstupe.

Hygienické opatrenia sa ukázali byť správne nastavené a neprišlo k žiadnemu šíreniu koronavírusu, čo dávalo nádej, že by sa od 1. októbra mohli hrať zápasy Premier League pred obmedzeným počtom divákov na tribúnach.

Vzhľadom na vysoký až exponenciálny nárast koronavírusových prípadov však Británia v pondelok zvýšila výstrahu pred šírením infekcie z tretieho na štvrtý stupeň päťdielnej škály.

Znamená to vysoké či exponenciálne rastúce riziko. Úroveň päť podľa miestnych predpisov znamená tzv. lockdown, čiže uzatvorenie krajiny.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Británia #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku