RTVS odkladá spustenie nového programového okruhu Šport

24.03.2020 13:35
Steel aréna, kamera
Ilustračná snímka. Autor: ,

Spustenie samostatnej programovej služby Šport odkladá Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) na neurčito.

Ako informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková, plány skomplikovala pandémia koronavírusu a postupné rušenie veľkých športových udalostí tohto roka. Rozbehnuté práce, ktoré súviseli s prípravou nového vysielacieho okruhu, však RTVS dokončí v maximálne možnej miere.

"V čase vrcholiacich príprav na vznik Športu, keď sú rozbehnuté stavebné práce, technologické obstarávania, skladba programu, nákup licencií a výberové konania na nových ľudí, sme sa dostali do obrovskej neistoty. V tejto chvíli by bolo maximálne nezodpovedné oznámiť konkrétny termín spustenia nového okruhu a vstupovať do ďalších finančných záväzkov. Nevieme predpovedať, ako sa situácia vyvinie a kedy začne šport na Slovensku a vo svete naplno fungovať,“ deklaroval šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Dodal, že keď bude jasné, že je to procesne, finančne a personálne reálne, tak prípravy opäť rozbehnú.

Dokončenie rozbehnutých prác sa týka rozširovania vysielacích priestorov, ako sú napríklad nové strižne, réžia či štúdio, ale aj rekonštrukcia kancelárií.

"Rozšírenie a sfunkčnenie týchto priestorových kapacít bolo pre RTVS nevyhnutné aj bez ohľadu na spustenie štvrtého programového okruhu. Využijú sa v prospech efektívneho fungovania celej inštitúcie,“ poznamenal Hajko.

Štart športového okruhu bol viazaný na majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré sa mali konať 12. júna až 12. júla. Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla o ich preložení na rok 2021. Ako ďalej uviedla Rusnáková, na možnom odložení olympijských hier v Tokiu pracujú aj organizátori olympiády. Definitívny verdikt by sa verejnosť mala dozvedieť v najbižších týždňoch.

#RTVS #Tokio 2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku