Demonštrácia sily. Chabib uškrtil Poiriera a je stále bez prehry

08.09.2019 00:01
ufc chabib
Chabib Nurmagomedov škrtí Dustina Poiriera v titulovom zápase UFC v Abú Zabí. Autor: ,

Rus Chabib Nurmagomedov obhájil v najprestížnejšej organizácii miešaných bojových umení titul v ľahkej váhe.

Na sobotňajšom galavečere UFC 242 v Abú Zabí zdolal dočasného šampióna Dustin Poiriera z USA technikou rear naked choke v treťom kole z piatich vypísaných.

Poirier zaskočil Nurmagomedova údermi v druhom kole a v nasledujúcom mu spôsobil problémy aj na podlahe. Favorit sa však ubránil, prebral iniciatívu a ukončil zápas v čase 2:10 min tretieho kola.

V profesionálnom oktagone naďalej nenašiel premožiteľa, pripísal si 28. víťazstvo, z toho osemnáste pred časovým limitom. Absolvoval druhú úspešnú obhajobu, pred necelým rokom pokoril Íra Conora McGregora.

Vtedajší galavečer poznačili výtržnosti v aréne a Rus si musel odpykať deväťmesačný dištanc. Tentoraz si súperi preukázali omnoho viac rešpektu.

Chabib Nurmagomedov
		(v čiernom) vs.
		Dustin...
Chabib Nurmagomedov po
		víťaznom
		zápase.
+10Chabib Nurmagomedov (v
		čiernom) vs.
		Dustin...

„Miešané bojové umenia sú predovšetkým o rešpekte. To je prvá vec, ktorú vás učia, keď prídete do telocvične. Uplynulé dva roky boli pre mňa dosť náročné, potrebujem si niekoľko dní oddýchnuť,“ povedal 30-ročný Nurmagomedov v pozápasovom rozhovore.

Jeho americký rovesník utrpel šiestu prehru, na konte má 25 triumfov. Poirierovi sa nepodarilo povýšiť pozíciu dočasného šampióna a zjednotiť opasky:

„Celú kariéru som sa chystal na tento moment. Možno som mohol urobiť viac, každé ráno sa budem musieť pozerať do zrkadla s týmto výsledkom. Som hrdý na to, čo som dosiaľ dokázal, ale nastal čas popremýšľať. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som sklamal.“

#UFC #Dustin Poirier #Chabib Nurmagomedov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku