Sabbatini sa vrátil do najlepšej desiatky. Chyby ho pripravili o celkové prvenstvo

04.08.2019 09:05
Rory Sabbatini
Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini. Autor: ,

Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini figuruje na delenom 8. mieste po 3. kole turnaja Wyndham Championship s dotáciou 6,2 milióna amerických dolárov, ktorý je súčasťou seriálu PGA Tour.

Na ihrisku v meste Greensboro v Severnej Karolíne bol po štvrtku dokonca tretí, v piatok mierne klesol a v sobotu sa opäť vrátil medzi desať najlepších hráčov. Rodák z juhoafrického Durbanu má po troch kolách bilanciu trinásť úderov pod par a na lídra An Byeong-huna z Kórejskej republiky stráca štyri rany.

Štyridsaťštyriročný Sabbatini sa v sobotu vyhol zaváhaniam a postupne zveľaďoval svoje skóre. Ani v jednom prípade nezahral úder nad par ihriska, naopak, až štyrikrát dosiahol birdie na jamkách číslo 5, 7, 15 a 16. Mrzieť ho preto môžu niektoré pokazené piatkové jamky, kde dosiahol dokonca aj double bogey. Ak by sa vyhol spomenutým chýbam, patril by pred nedeľňajším programom k favoritom na víťazstvo.

Napriek tomu môže byť slovenský reprezentant zatiaľ spokojný, keďže v rámci FedexCupu by si polepšil zo 44. miesta na 36. priečku. Stále má reálnu šancu vybojovať si účasť na záverečnom turnaji sezóny Tour Championship, kde sa predstaví tridsiatka najlepších golfistov ročníka na okruhu PGA Tour.

#Rory Sabbatini #PGA Tour
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku