Dotyk zadku ho môže vyjsť draho. Maďarského plavca formálne obvinili

31.07.2019 10:55
Tamás Kenderesi
Bronzového medailistu z OH 2016 na 200 m motýlik Tamása Kenderesiho formálne obvinili. Autor: ,

Maďarský plavec Tamás Kenderesi, ktorý čelí v Kórejskej republike obvineniam zo sexuálneho obťažovania, môže opustiť krajinu.

Bronzového medailistu z OH 2016 na 200 m motýlik formálne obvinili v stredu, informovala predstaviteľka okresnej prokuratúry v Gwandžu.

Ako ďalej uviedla, Kenderesi musel zaplatiť depozit vo výške 2500 dolárov za prípadnú pokutu a prípad budú riešiť zatiaľ administratívne bez súdneho konania. Incident sa odohral v dejisku nedávnych plaveckých MS v Kórejskej republike.

Dvadsaťdvaročný Kenderesi priznal kontakt so ženou, ale odmieta obvinenie z obťažovania.

"Keď som sa vracal z toalety a išiel som na parket, dotkol som sa pozadia miestneho dievčaťa, ktoré tam pracuje ako tanečníčka. Ani som nezastavil, bol to len jeden nepremyslený ťah. Veľmi ju však rozhneval a zavolala na mňa políciu.

Keď som si uvedomil vážnosť situácie, plne som spolupracoval. Veľmi ma mrzí, čo sa stalo, a dievča prosím o odpustenie. Ale dôrazne popieram vinu, čo sa týka akéhokoľvek sexuálneho obťažovania.

Naozaj verím, že videozáznam odhalí moju nevinu, no na druhej strane rozumiem, že som prekročil miestne morálne normy," citovala ho agentúra AFP.

Kenderesiho neskôr polícia prepustila a mohol sa vrátiť do dediny pre športovcov. Dostal však zákaz najbližších desať dní opustiť krajinu.

#Tamás Kenderesi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku