Hry veľkých vzdialeností. Do voľby hostiteľa ZOH 2026 zostávajú hodiny

24.06.2019 07:41
Aare
Uvidí lyžiarske disciplíny na ZOH 2026 švédske stredisko Aare? Autor: ,

Medzinárodný olympijský výbor dnes večer vyberie hostiteľa zimných Hier v roku 2026. Členovia MOV sa budú rozhodovať medzi švédskou dvojicou Štokholm - Aare a talianskou kandidatúrou Milána a Cortiny d'Ampezzo.

Voľba nemá jasného favorita a prezident MOV Thomas Bach sa starostlivo vyhýba odpovedi na otázku, kto je lepší.

Taliansko zásluhou Turína usporiadalo Hry pomerne nedávno, v roku 2006, vo Švédsku ešte zimné hry nikdy neboli. Štokholm sa usiloval o usporiadanie na rok 2022, ale nakoniec kandidatúru stiahol a Hry získal Peking.

Obaja kandidáti pripravujú Hry veľkých vzdialeností. Z Milána, ktoré bude centrom hokeja a krasokorčuľovania, je to do Cortiny d'Ampezzo viac ako 400 kilometrov.

Ďalšie kilometre čakajú športovcov i divákov do oblasti Bormia a Livigna, kde sa budú rozdávať niektoré medaily v alpskom lyžovaní a snoubordingu, alebo do biatlonového areálu v Anterselve. Len o niečo bližšie je centrum klasického lyžovania vo Val di Fiemme. Záverečný ceremoniál je naplánovaný vo Verone.

Švédi chystajú štyri areály, jeden z nich bude dokonca v zahraničí. Absenciu dráhy pre boby a sane vyriešili zaradením lotyšského strediska Sigulda. Z hál v Štokholme je to na mostíky vo Falune 230 kilometrov a na zjazdovky v Aare 660 kilometrov, ktoré pri pozemnom presune zaberú viac ako sedem hodín.

TV Pravda: Miroslav Šatan oznámil, že sa bude uchádzať o pozíciu šéfa SZĽH. Popri tom naznačil aj svoje plány

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Štokholm #Cortina d'Ampezzo #ZOH 2026
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku