Ako cez kopirák. Hokejbalisti napodobnili ženský tím, proti USA otočili zápas

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti úspešne zvládli aj druhé stretnutie na domácich majstrovstvách sveta. V košickej Steel aréne zdolali Američanov 3:2 po predĺžení.

15.06.2019 16:54 , aktualizované: 23:00
Hokejbalisti, Slovensko Foto: ,
Lavička slovenských hokejbalistov, druhý zľava tréner Marián Gregorík.

Góly začali padať až v druhej tretine a ako prvý kapituloval slovenský gólman. Patrika Polca v priebehu 84 sekúnd prekonali Dennis Hickey a Jonny Ruiz, a tak sa Američania ujali dvojgólového vedenia.

Zverencom trénera Mojmíra Hojera sa však podarilo ešte v druhej časti streliť kontaktný gól, keď dve sekundy pred koncom dostal loptičku za bránkovú čiaru Milan Vozár.

V záverečnej tretine sa hráčom v bielych dresoch podarilo vyrovnať, keď v 40. min skóroval Libor Teplický. Napokon slovenskí hokejbalisti zdolali USA 3:2 po predĺžení.

Dennis Hickey sa v pridanej päťminútovke dopustil zbytočného faulu, ktorý v 49. min potrestal prudkou strelou z ľavého kruhu Patrik Svitana. Slováci tak majú na konte päť bodov a ďalšie môžu získať už v nedeľu 16. júna, keď budú čeliť hráčom Veľkej Británie.

MS v hokejbale – muži – základná skupina A1:

Slovensko – USA 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 30. Vozár (Rampáček), 39. Teplický (Oravec, Gajdoš), 49. P. Svitana (Martinusík, Rampáček) – 23. Hickey (Schlegel, Ruiz), 24. Ruiz
Zostava SR: P. Polc – Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka – P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, Rufati, Teplický, Vozár, Piják

Marián Gregorík, tréner SR: „Bol to nesmierne ťažký zápas. Hrali sme proti skvelému súperovi, ale napokon sme si triumf zaslúžili. Zlomový bol gól na 2:1, ten nás naštartoval.“

Jaroslav Martinusík, útočník SR: „Zvíťazili sme zaslúžene. Mali sme v zápase výpadok asi sedem minút, ale zvládli sme to. Ideme ďalej, zajtra nás čakajú Briti.“

Zostávajúci program hokejbalistov SR v základnej skupine MS:
Nedeľa 16. júna: Veľká Británia – Slovensko (17.00)
Utorok 18. júna: Slovensko – Česko (17.00)

Aj Slovenky otočili zápas

Slováci napodobnili napodobnili popoludňajšie víťazstvo svojich ženských kolegýň, ktoré vyhrali nad USA 3:2 po predĺžení.

Zverenky trénera Mariána Hambálka nezačali najlepšie a už v deviatej minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom.

Slovenské hokejbalistky na MS v Košiciach. Foto: TASR, František Iván
Hokejbalistky, Košice Slovenské hokejbalistky na MS v Košiciach.

Do streleckej listiny sa postupne zapísali Witley Nicholsová a Sadie St. Germainová. Slovenky sa ale nevzdali, ešte v prvej tretine strelila kontaktný gól Lucia Záborská a v 33. min vyrovnala skóre Michaela Vršková. O víťazovi stretnutia muselo rozhodnúť až predĺženie, ktoré ukončila svojim druhým gólom v zápase Vršková.

Reprezentantky Slovenska si tak pripísali na konto prvé víťazstvo a dva body do tabuľky. Najbližší duel na svetovom šampionáte odohrajú v pondelok 17. júna, keď od 17.00 h nastúpia proti hráčkam Veľkej Británie.

MS v hokejbale – ženy – základná skupina:

USA – Slovensko 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 5. Nicholsová (Bitlerová), 9. St. Germainová (Stewartová, Dobsonová) – 13. Záborská (Šimnová), 33. Vršková (Kochanová), 49. Vršková
Zostava SR: Tabačková – Štrbáková, Turcsányová, Dzurinová, Žitňanská, Záborská, Šulíková, Pravlíková, Gáborčíková – Kochanová, Kolcunová, Vršková – Paľová, Suráková, Dobošová – Záňová, Šimnová, Nemčeková – Staroňová, Veličková Rašková, Gauríková – Leskovjanská, Hájniková.

Marián Hambálek, tréner SR: „Hrali sme konečne to, čo sme mali. Boli sme oveľa pohyblivejšie ako včera s Kanadou. Dievčatá plnili taktické pokyny, som veľmi rád za toto víťazstvo. Tešíme sa na ďalší zápas.“

Michaela Vršková, hráčka SR: „Pred mojím gólom som si vizualizovala, že ho dám práve ja a stalo sa. Hrali sme lepšie ako včera, niečo sme si povedali a to sa ukázalo.“