Beňušovi chýbala na medailu sekunda. Šiesta Mintálová má skalp Hilgertovej

Slovenský kanoista Matej Beňuš obsadil piate miesto v rámci 1. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v areáli Lee Valley pri Londýne.

15.06.2019 14:56
Matej Beňuš Foto: ,
Matej Beňuš.

Finálové súboje odštartoval svojou jazdou, keďže v semifinále obsadil desiatu priečku. Strieborný medailista z olympiády v Riu de Janeiro 2016 predviedol čistú jazdu a na víťazného Nemca Siderisa Tasiadisa stratil 1,69 sekundy. Diváci boli svedkami dramatického súboja o víťazstvo, v ktorom Brit Adam Burgess zaostal za Tasiadisom o sedem stotín sekundy.

Zvyšným dvom slovenským reprezentantom postup unikol. Michal Martikán skončil v semifinále pätnásty (+5,55), Alexander Slafkovský dostal 50-sekundovú penalizáciu a klasifikovali ho až na 29. priečke.

V ženskom finále kajakárok sa tešila z víťazstva Britka Mallory Franklinová, ktorá sa ako jediná dostala pod stosekundovú hranicu. Slovenka Eliška Mintálová obsadila šiestu priečku s mankom viac než ôsmich sekúnd.

Pripísala si však na konto skalp Češky Amálie Hilgertovej, ktorá sa 1. júna vo francúzskom Pau stala majsterkou Európy. Na stupňoch víťaziek sa umiestnili aj druhá Nemka Ricarda Funková a tretia Jessica Foxová z Austrálie.

Svetový pohár vo vodnom slalome – Lee Valley:

C1M – finále: 1. Sideris Tasiadis (Nem.) 94,63 s (0), 2. Adam Burgess +0,07 (0), 3. Ryan Westley (obaja V. Brit.) +0,44 (0), … 5. Matej Beňuš (SR) +1,69 (0), … v semifinále: 15. Michal Martikán, 29. Alexander Slafkovský (obaja SR) nepostúpili do finále

K1Ž – finále: 1. Mallory Franklinová (V. Brit.) 99,42 s (0), 2. Ricarda Funková (Nem.) +2,44 (0), 3. Jessica Foxová (Austr.) +5,97 (2), … 6. Eliška Mintálová (SR) +8,06 (0), … 18. Elena Kaliská, 27. Jana Dukátová (obe SR) nepostúpili do finále

Viac na túto tému: #Matej Beňuš #SP vo vodnom slalome #Eliška Mintálová