Bez streleného gólu. Hokejbalistky na úvod domácich MS prehrali

Slovenské hokejbalové reprezentantky prehrali s Kanaďankami 0:4 v prvom vystúpení na domácich majstrovstvách sveta v Košiciach (14. - 22. júna).

14.06.2019 17:00
Slovensko, Kanada, hokejbal Foto: ,
Slovenky na úvod hokejbalových MS podľahli Kanaďankám.

Zverenky trénera Mariána Hambálka doplatili v Steel aréne na slabú efektivitu a od úvodu stretnutia ťahali za kratší koniec.

V 9. min otvorila skóre Elysia Desmierová a krátko pred prestávkou presne namierila aj Reagan Fischerová. Zámorský tím definitívne zlomil zápas až v závere druhej tretiny, keď Eddie Brenningová dvakrát v priebehu 98 sekúnd prekonala slovenskú brankárku Danielu Zuziakovú.

Domáce hráčky napriek veľkej snahe už nedokázali skorigovať nepriaznivý stav.

Reprezentantky Slovenska odohrajú najbližší duel na svetovom šampionáte v sobotu 15. júna, keď od 14.30 h nastúpia proti hráčkam USA.

MS v hokejbale, ženy, základná skupina
Slovensko – Kanada 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 9. Desmierová (Tulková), 14. Fischerová (Dunlopová, Karpenková), 29. Brenningová (Juová), 30. Brenningová (Desmierová, Thomsonová)

Slovensko: Zuziaková – Šulíková, Turcsányová, Žitňanská, Záborská, Štrbáková, Pravlíková, Dzurinová, Gáborčíková – Leskovjanská, Šimnová, Suráková, Paľová, Hájniková, Nemčeková, Veličková Rašková, Dobošová, Kolcunová, Staroňová, Záňová, Kochanová, Gauríková, Vršková

Viac na túto tému: #výsledok #slovenské hokejbalistky #MS 2019 v hokejbale