Vyhoretý Végh? Musí zapracovať na tvrdosti, radia mu experti

12.06.2019 15:00
Oktagon 12 MMA Végh
Attila Végh (v strede) a jeho tím po prehre s Američanom Virgilom Zwickerom na podujatí Oktagon 12. Autor:

Nečakaným výsledkom sa skončil hlavný súboj večera na podujatí Oktagon 12 v Bratislave.

Domáci favorit a miláčik tribún Attila Végh nestačil na amerického veterána Virgila Zwickera, ktorý mu uštedril knokaut už v prvom kole.

Pre Végha, šampióna organizácie Bellator z roku 2014, bol súboj s Zwickerom generálkou na novembrový duel proti Čechovi Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi. Dlhoočakávaný zápas dvoch najvýznamnejších postáv československého MMA je označovaný aj ako „súboj storočia“.

Český Blesk sa v ankete popýtal expertov a zápasníkov MMA, čo by Véghovi odporučili po prehre s Zwickerom a pred duelom s Vémolom.

„Attila musí zapracovať na tvrdosti. A to vo všetkých smeroch. To je podľa mňa jeho najväčšia slabina. Techniku a skúseností má. Musí byť jednoducho tvrdý, musí šliapať a makať,“ odporučil Slovákovi šampión japonskej organizácie Rizin Jiří „Denisa“ Procházka.

Podobného názoru je aj tréner bojových športov Petr Ondruš:

„Myslím, že Attila by sa mal len naladiť v hlave, technicky na to má stopercentne. Prišiel mi trochu vyhoretý a v tomto stave na Karlosa určite nemá. V opačnom prípade by mohol vyhrať.“

Oktagon 12 na Zimnom
		štadióne Ondreja
		Nepelu
Gábor Boráros počas
		súboja s Čechom Jan
		Jankom.
+16Gábor Boráros (čierne
		trenky) v súboji s
		Čechom...

Podľa trénera MMA Daniela Bartáka by Véghovi teraz pomohla pauza.

„Attila je veľmi skúsený bojovník, určite sám dobre vie, ako sa na zápas s Vémolou pripraviť. Vie, že s ním to bude úplne o niečom inom ako s Zwickerom. Keby som ho mal v tíme, tak mu poviem, aby si dal teraz pauzu, zápas s Virgilom hodil za hlavu a snažil sa psychicky naladiť na Vémolu. V tréningoch by som sa zameral na vzdialenosť a pohyb,“ uvažoval Barták.

Svoj názor pridal aj tréner bojových športov Marek Lončák:

„Je ťažké niečo radiť bývalému šampiónovi. Attila sa ním stal, pretože bol v tom čase v najlepšej forme. Tam niekde by som začal, pretože mal dlhú rekonvalescenciu po zranení. Jeho bojový prejav nemá ešte poriadny ‚drive‘, takú tú zdravú agresiu. Myslím, že zápas s Zwickerom bol pre neho pred súbojom s Vémolom dobrý na to, aby reálne zistil, kde je jeho momentálna forma.“

Súboj Attila Végh vs. Karlos Vémola sa uskutoční 9. novembra v pražskej O2 aréne v rámci podujatia Oktagon 15.

TV Pravda: S profesionálnym zápasníkom miešaných bojových umení (MMA) Ivanom Buchingerom sme sa v relácii Týždeň športe porozprávali o ďalších plánoch, rastúcej popularite MMA na Slovensku, ale aj o jeho súboji s írskou hviezdou Conorom McGregorom.

#MMA #Oktagon #Karlos Vémola #Attila Végh
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku