Taekwondista, bežec na lyžiach a už aj kajakár. Exot z Tongy chce z Tokia zlato

02.05.2019 11:22
Pita Taufatofua
Pita Taufatofua počas otváracieho ceremoniálu ZOH v Pjongčangu. Autor: ,

Sebavedomý olympionik z Tongy si už vybral tretí šport, v ktorom by sa rád predstavil na Hrách v Tokiu.

Pred tromi rokmi v Riu de Janeiro aj vlani v mrazivom Pjongčangu vzbudil Pita Taufatofua pozornosť najmä tým, že ako vlajkonosič absolvoval slávnostný ceremoniál len v tradičnej sukni ta'ovala a natretý olejom. Po taekwonde a pretrpenom behu na lyžiach si zvolil pre ďalší olympijský štart rýchlostný kajak.

Ak sa v Tokiu skutočne v lodi predstaví, stane sa prvým športovcom v modernej ére, ktorý sa na troch olympiádach za sebou predstaví v troch rôznych športoch.

„Taekwondo je moja prvá láska. A na tú sa nedá nikdy zabudnúť. Teraz skúsim taekwondo a k tomu chcem získať zlato v kajaku,“ povedal tridsaťpäťročný dobrodruh z Tongy agentúre Reuters v New Yorku, kam prišiel do sídla UNICEF ako jeho prvý ambasádor z Pacifiku.

Na letnej olympiáde v Riu v roku 2016 utrpel Taufatofua ako taekwondista v prvom kole drvivú prehru. Vlani vo februári v Pjončangu sa postavil na bežkách na štart pretekov na 15 km. Podľa svojich slov prežil hodinu bolesti, ale neskončil posledný.

Kajak si vybral najmä preto, že voda je mu blízka. A pretože obyvatelia Tongy sú potomkami polynézskych námorníkov. „Je to pre mňa oveľa prirodzenejší šport než napríklad lyžovanie. Milujem oceán,“ povedal športovec, ktorý o sebe tvrdí, že má ohromné ​​sebavedomie.

#Pita Taufatofua
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

27,99
Flower pot ružové ruže

Flower pot ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk