Sabbatinimu sa cez víkend nedarilo, na náročnom ihrisku dostal zabrať aj Woods

Slovenský reprezentant Rory Sabbatini obsadil na golfovom turnaji Farmers Insurance Open v kalifornskom San Diegu, ktorý je súčasťou prestížneho seriálu PGA Tour, konečné 70. miesto.

28.01.2019 09:51
Tiger Woods Foto: ,
Fanúšikovia si zvečňujú odpal Tigera Woodsa na turnaji Farmers Insurance Open v San Diegu. Americká hviezda obsadila na 20. miesto.

V záverečnom kole zahral par ihriska a skončil tak s bilanciou 288/0. Z víťazstva v rezorte Torrey Pines sa tešil Angličan Justin Rose so skóre 267/-21 a dosiahol tak jubilejný 10. triumf na podujatí PGA Tour.

Viac titulov získal z európskych hráčov len Rory McIlroy zo Severního Irska, ktorý vyhral 14 turnajov.

„Som hrdý, že som mohol vyhrať na takom známom golfovom ihrisku s takou bohatou históriou. Vždy sa rád pasujem s veľkými výzvami a tento triumf vo mne určite zachová výnimočné pocity,“ povedal Rose pre web turnaja. Olympijský šampión z Ria de Janeiro Rose na ihrisku Torrey Pines potvrdil pozíciu lídra svetového poradia.

Druhý skončil Austrálčan Adam Scott (269/-19), tretiu priečku si podelili Hideki Macujama z Japonska a domáci Talor Gooch (272/-16). Na náročnom ihrisku dostal zabrať aj legendárny Tiger Woods, ktorý obsadil 20. priečku so skóre desať pod par.

Sabbatini v záverečnom kole zahral päťkrát birdie, ale na 16. jamke aj double bogey. Rodák z juhoafrického Durbanu, ktorý v závere minulého roka získal slovenské občianstvo, sa tak nedokázal zo 74. miesta po 3. kole už výraznejšie posunúť vo výsledkovej listine. V aktuálnom fedexcupovom rebríčku je so ziskom 55 bodov na 144. mieste.

Pre Sabbatiniho je výsledok zo San Diega zatiaľ najhorším v slovenských farbách. Vo svetovom rebríčku (OWGR) preto klesol z 206. na 212. pozíciu.

Farmers Insurance Open (San Diego)

Konečné poradie po 4. kole: 1. Justin Rose (Angl.) 267/-21 (63+66+69+69), 2. Adam Scott (Austr.) 269/-19 (70+66+65+68), 3. Hideki Macujama (Jap.) 272/-16 (66+66+73+67) a Talor Gooch (USA) 272/-16 (69+68+67+68), …, 70. Rory SABBATINI (SR) 288/0 (72+68+76+72)

Viac na túto tému: #Tiger Woods #Justin Rose #Rory Sabbatini #PGA Tour