Sabbatini v Kalifornii pokazil záver. Skončil mimo top 50

21.01.2019 10:47
PGA Tour Barbasol Championship Golf Sabbatini
Rory Sabbatini na snímke z roku 2017. Autor: ,

Rory Sabbatini obsadil konečné delené 57. miesto na golfovom Desert Classic v kalifornskej La Quinte (17. - 20. januára), ktorý je súčasťou seriálu PGA Tour.

Rodák z juhoafrického Durbanu so slovenským pasom absolvoval nedeľňajšie štvrté kolo s bilanciou jeden úder nad par ihriska, čo mu v celkovom hodnotení prinieslo výsledok –11. Štyridsaťdvaročný hráč sa v priebehu podujatia postupne zlepšoval a po vynikajúcej sobote figuroval už na 29. priečke.

Na posledných osemnástich jamkách však trikrát zahral bogey a klesol vo výsledkovej listine. Z celkového víťazstva sa tešil Američan Adam Long, ktorý v nedeľu zmazal náskok Phila Mickelsona. Triumfoval s náskokom jednej rany a celkovým súčtom –26.

Pre Sabbatiniho bolo vystúpenie v La Quinte druhé v slovenských farbách. Premiéru zažil pred vyše týždňom na turnaji Sony Open na Havaji, kde mu patrila konečné 33. pozícia.

Cieľom skúseného golfistu je predstaviť sa na budúcoročnej olympiáde v Tokiu, kde by sa mal prebojovať na základe redukovaného poradia. Ak sa mu to podarí, bude prvým hráčom golfu, ktorý sa predstaví pod piatimi kruhmi ako reprezentant SR.

#Golf #Rory Sabbatini #PGA Tour
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku