Tury postúpil už do semifinále MS: Nedokážem tomu uveriť

12.01.2019 06:52, aktualizované: 11:58
tury skejtbording
Richard Tury. Autor:

Slovenský reprezentant Richard Tury postúpil do semifinále majstrovstiev sveta v skejtbordingu v brazílskom Riu de Janeiro (8. - 13. januára).

Zástupca SR v novom olympijskom športe v piatkových štvrťfinálových jazdách nazbieral dohromady 28,5 bodu a vybojoval si celkové 13. miesto v disciplíne street. To stačilo 25-ročnému Košičanovi na postup medzi elitný výber, do ktorého sa zmestilo 14 najlepšie ohodnotených štvrťfinalistov.

Tí v sobotu absolvujú semifinálové jazdy, z ktorých postúpia do nedeľňajšieho finále iba štyria najlepší skejteri. Víťazom štvrťfinále sa stal Francúz Aurélien Giraud so ziskom 34,1 bodu.

„Stále tomu nedokážem uveriť. Podarilo sa mi dostať do semifinále na majstrovstvách sveta. Ďakujem za všetku podporu a nezabúdajte naďalej držať palce,“ uviedol Richard Tury na svojom facebookovom profile.

Na svetovom šampionáte v Brazílii sa predstavili aj ďalší dvaja Slováci. Marek Zápražný vo štvrtkových kvalifikačných jazdách obsadil 25. miesto a nepostúpil do štvrťfinále. Dominiku Králikovú v ten istý deň medzi ženami klasifikovali na 14. priečke a nepostúpila do semifinále disciplíny street.

MS v skejtbordingu – Rio de Janeiro:

Muži – štvrťfinále (14 najlepších do semifinále): 1. Aurélien Giraud (Fr.) 34,1 bodu, 2. TJ Rogers (Kan.) 33,6, 3. Jake Ilardi (USA) 33,0,… 13. Richard Tury (SR) 28,5.

#skejtbording #Richard Tury
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku