Dvojnásobná olympijská víťazka Ester Ledecká s rekordným náskokom vyhrala anketu Športovec roka ČR.

22.12.2018 09:58
Ester Ledecká s krištálovým glóbusom za... Foto: SITA/AP
Ledecká Ester Ledecká s krištálovým glóbusom za víťazstvo v celkovom hodnotení SP v paralelnom obrovskom slalome.

Druhá Martina Sáblíková za ňou skončila o 759 bodov. To je o 23 bodov väčší odstup, než bol pri doteraz rekordnom triumfe vtedajší wimbledonskej šampiónky Petry Kvitovej v roku 2011. Tretiu priečku medzi jednotlivcami obsadil strieborný biatlonistov z olympijského šprintu Michal Krčmář.

Najlepším kolektívom sa stali víťazky tenisového Fed Cupu. Ide o ôsme víťazstvo niektorého z tenisových tímov za posledných desať rokov.

Ledecká bola favoritkou tohtoročného ročníka novinárskej ankety prakticky hneď od februára, kedy na olympiáde v Kórei vyhrala super G na lyžiach i paralelný obrovský slalom na snouborde. Na prvé miesto ju v druhom kole hlasovania nedalo len sedemnásť z 244 členov Klubu športových novinárov.

Anketa Športovec roku 2018 v ČR

Jednotlivci: 1. Ester Ledecká (snoubording a alpské lyžovanie) 2034 bobov 2. Martina Sáblíková (rýchlokorčuľo­vanie) 1275, 3. Michal Krčmář (biatlon) 1254, 4. David Pastrňák (hokej) 1090, 5. Veronika Vítková (biatlon) 1023, 6. Martin Šonka (športové lietanie) 999, 7. Karolína Erbanová (rýchlokorčuľo­vanie) 965, 8. Eva Samková (snoubording, snoubordkros) 957, 9. Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková (tenis) 939, 10. Petra Kvitová (tenis) 840

Kolektívy: 1. fedcupový tím tenistiek ČR, 2. basketbalisti ČR, 3. hokejisti Komety Brno

Viac na túto tému: #Ester Ledecká #Športovec roka ČR