Kanonáda už v 1. tretine. Florbalisti rozdrvili na MS aj Japoncov

Slovenskí florbaloví reprezentanti uspeli aj v druhom vystúpení na majstrovstvách sveta v Prahe.

02.12.2018 14:28

V nedeľňajšom zápase D-skupiny v Aréne Sparta deklasovali Japonsko 15:1 a prakticky si zabezpečili postup do kvalifikácie play off, kam postúpia dvaja najlepší.

O osude zápasu rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 7:0. V utorok o 12.45 h ich čaká záverečný súboj skupiny proti Singapuru.

MS v Prahe – D-skupina /Aréna Sparta Podvinný mlýn/

SLOVENSKO – Japonsko 15:1 (7:0, 4:0, 4:1)
Góly a asistencie: 1. Ujhelyi (Gál), 2. Čonka-Skyba (Pažák), 3. Kubovič (Machara), 5. Dudovič (Gašparík), 11. Šefčík (Dudovič), 13. Machara (Kubovič), 19. Čonka-Skyba (Kubovič), 24. Kubovič (Machara), 26. Čonka-Skyba (Dudovič), 28. Ujhelyi (Grlický), 29. Dudovič (Gašparík), 44. Ujhelyi (Řezanina), 46. Katlovský (Kubovič), 55. Mráz (Dudovič), 59. Dudovič (Moravčík) 41. Ueda (Maeda), vylúčení: 0:1, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0
SR: Klobučník Machara, Řezanina, Gašparík, Kriš, Koščo, Krocko, Moravčík, Šefčík Dudovič, Kubovič, Mráz Grlický, Katlovský, Ujhelyi Reguly, Pažák, Gál Čonka-Skyba
Japonsko: Kenta (21. Jagju (41. Kenta)) Kimura, Sugibuči, Šiba Abe, Furuta, Gundži Hašimoto, Kakuta, Kanoto Kato, Koda, Macumoto Maeda, Ota, Takahaši Takizawa, Ueda.

Slováci mali raketový štart a už po troch minútach viedli po rýchlych a presných kombináciách 3:0. Ázijského súpera prevyšovali vo všetkých herných činnostiach a do konca prvej tretiny si vybudovali sedemgólový náskok. Aj v úvode druhého dejstva zverenci trénera Petra Koutného dominovali a v 31. minúte svietil na ukazovateli stav 11:0.

V úvode tretej tretiny nechal Koutny odpočívať viaceré opory a Japoncom sa podarilo streliť čestný gól. Potom však Slováci opäť zapli na vyšší rýchlostný stupeň a výsledkom boli ďalšie štyri góly v japonskej sieti.

Hlasy (zdroj: SZFB):

Petr Koutný (tréner SR): „S predvedenou hrou a celkovo s nasadením môžeme vysloviť spokojnosť. Chlapci hrali to, čo sme si povedali pred zápasom a vyvarovali sa aj čiastočnému výpadku, ktorý prišiel v zápase s Kanadou. Zaspomínali sme si na časy, keď sme my inkasovali takéto výprasky s inými krajinami.“

Michal Dudovič (hráč SR): „Vedeli sme, že Japonci nebudú v dlhom držaní lopty. Zotrvávali hlboko v obrane a nám nezostávalo nič iné ako poctivo dobývať ich bránku, čo sa nám podarilo.“

Filip Čonka-Skyba (hráč SR): „Očakávali sme od Japoncov trochu viac, no svojou hrou nám umožnili presadiť sa tak, ako sme potrebovali.“

Kanada – Singapur 4:4 (1:2, 1:2, 2:0)