Chabib navrhol zmierenie s McGregorom: Všemohúci odpúšťa všetkým

26.11.2018 20:58
Chabib Nurmagomedov, Abdulmanap Nurmagomedov
Šampión UFC Chabib Nurmagomedov s otcom Abdulmanapom na tlačovej konferencii v Moskve. Autor: ,

Ruský šampión UFC Chabib Nurmagomedov si vie predstaviť zmierenie so svojím írskym súperom Conorom McGregorom.

Ich vzájomnému októbrovému súboju o titul v strednej hmotnostnej kategórii v Las Vegas predchádzali slovné urážky a samotný duel s jasnou športovou prevahou ruského bojovníka MMA mal nechutnú dohru v podobe fyzickej potýčky oboch znepriatelených strán.

Osobne na nej participoval aj Nurmagomedov, keď preskočil klietku a napadol jedného z členov podporného tímu McGregora. Neskôr sa za to ospravedlnil, ale zdôraznil, že jeho skratové konanie bolo následkom hrubých urážok jeho osoby a náboženského cítenia zo zázemia súpera.

„Všetko je možné. Bojovali sme proti sebe, preto by sme sa aj mohli zmieriť. Kto vlastne sme, keď si nevieme odpustiť? Všemohúci odpúšťa nám všetkým,“ uviedol Nurmagomedov, ktorý sa netají silným moslimským cítením. Tridsaťročný Dagestanec je vôbec prvým moslimom s opaskom šampióna UFC.

V súvislosti so svojou najbližšou športovou budúcnosťou Nurmagomedov vyhlásil, že si vie predstaviť divácky aj marketingovo príťažlivý súboj s boxerom Floydom Mayweatherom, ktorý už oficiálne dvakrát ukončil kariéru.

Detaily zatiaľ nespresnil, ale údajne by sa radšej stretol s Mayweatherom ako s UFC preferovaným Tonym Fergusonom. Rovnako ako McGregor aj Nurmagomedov si však musí oficiálne počkať do 10. decembra, keď Športová komisia štátu Nevada vyriekne ortieľ v súvislosti s nechutnou dohrou ich majstrovského súboja v Las Vegas.

Chabib Nurmagomedov a
		jeho povestné
		chvaty....
Conora McGregora
		eskortovali z klietky
		ochrankári.
+7Jeden z mála presných
		úderov Conora
		McGregora...

Nurmagomedov sa už viackrát nechal počuť, že po skončení kariéry nechce nasledovať viacerých svojich krajanov, ktorí zakotvili v politike so zdôvodnením, že chcú pozitívne ovplyvňovať životy ľudí.

„Pokúsim sa držať stranou, ako sa len bude dať. Nepotrebujem byť členom parlamentu, aby som mohol pomáhať ľuďom,“ vyhlásil pravoverný moslim z Dagestanu.

#UFC #Conor McGregor #Chabib Nurmagomedov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku