Prvé zlato z mládežníckej olympiády! Luknárová ovládla slalom kajakárok

16.10.2018 08:03
Argentína SR OHM SOV Vodný slalom K1 Luknárová
Emanuela Luknárová pózuje so zlatou medailou, ktorú si vybojovala v disciplíne K1 vodný slalom počas III. Olympijských hier mládeže v Buenos Aires. Autor: ,

Reprezentantka v kanoistike Emanuela Luknárová vybojovala v pondelok pre Slovensko prvú zlatú medailu na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.

Luknárová vyhrala slalom kajakárok, keď po triumfe v kvalifikácii prešla bez prehry aj vyraďovacou časťou a vo finále zdolala Francúzku Doriane Delassusovú. Pre SR je to druhý cenný kov na OHM v Buenos Aires, striebro predtým získala Katarína Pecsuková v šprinte kajakárok.

Už kvalifikáciu ovládla Luknárová suverénne časom 1:18,97 min. V prístave Puerto Madero potom postupne zdolala v osemfinále Talianku Lucreziu Zironiovú o viac než 11 sekúnd, vo štvrťfinále krajanku Pecsukovú o 5,5 sekundy a v semifinále aj Taipeičanku Tzu-Hsuan Lai o viac ako štyri sekundy. V boji o zlato Luknárová časom 1:18,25 min triumfovala nad Delassusovou (1:20,00).

„Je to úžasný pocit a prajem to všetkým, aby ho zažili. Včera večer som bola trochu nervózna, ale dnes ráno som vstávala s dobrým pocitom a dobre vyspatá, takže som rada, že som mala takú dobrú noc a vyhrala som. Zajtra by som chcela vyhrať ešte viac, pretože som prioritne trénovala na C1. Bolo by to pre mňa ešte väčšie zadosťučinenie,“ uviedla pre olympic.sk Emanuela Luknárová, ktorú čakal v utorok popoludní na úvod súboj s Mexičankou Stephanie Angie Rodriguezovou Guzmanovou.

„Je to krásny pocit a neviem, čo mám teraz povedať. Veril som, že Emka môže vyhrať, preto to robíme. Každý profesionál vie, čo tomu treba obetovať,“ uviedol jej tréner Patrik Gajarský.

Bežec Andrej Paulíny obsadil v krosovom behu na 4000 metrov v konkurencii 54 bežcov 34. miesto. Dosiahol čas 12:36 min, čo predstavovalo stratu 1:24 min na víťazného Keňana Jacksona Muemu. V konečnom hodnotení tisícpäťstovkárov bol člen AK ZŤS Martin najrýchlejší Európan. Na OHM obsadil celkovo 9. miesto z 23 bežcov, informoval portál olympic.sk.

Ľubomír Kubiš skončil piaty v chodeckých pretekoch na 5000 m časom 21:42,72 min. V súčte s ôsmou priečkou v prvých pretekoch (21:10,94) celkovo obsadil 6. miesto. Spomedzi Európanov je to druhé najlepšie umiestnenie. Triumfoval Ekvádorčan Óscar Patin pred Surajom Panwarom z Indie.

Cyklista Lukáš Kubiš obsadil v disciplíne cross-country eliminator 23. miesto so stratou 6,459 s na najrýchlejšieho Maďara Erika Fettera (1:41,513). Tomáš Meriač skončil časom 1:57,119 na 38. priečke, informoval portál olympic.sk.

OH mládeže – Argentína

Kanoistika
K1 slalom (H2H) dievčat: 1. Emanuela LUKNÁROVÁ (SR), 2. Doriane Delassusová (FR.), 3. Tzu-Hsuan Lai (Taipei)

#Emanuela Luknárová #Kanoistika #OH mládeže
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

37,99
Smútočná kytica krémové ruže

Smútočná kytica krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk