Tarr: Na Tokio si trúfam, ale nikam sa netlačím

28.08.2018 08:00
Juraj Tarr
Juraj Tarr. Autor: ,

Potešila ho jazda mladšieho štvorkajaka i získaná medaila, hoci čakal, že by si z majstrovstiev sveta v rýchlostnej kanoistike mohol domov priniesť aj dve.

„V kádvojke sme s Erikom mali vysoké, medailové ambície, no akosi nám to nevyšlo. Najhoršie je, že ani nevieme, čo sa počas jazdy stalo,“ vysvetľuje skúsený Juraj Tarr (39).

V Portugalsku vylovil z vody striebro v K4 1000 so Samuelom Balážom, Erikom Vlčekom a Gáborom Jakubíkom.

Ako ste spokojný s vystúpením na MS?

Som rád, že sme získali medailu, hoci sme káštvorku chceli vyhrať. Nemci boli výborne pripravení a my sme mali veľmi málo spoločných tréningov. Prioritou počas záverečnej prípravy bola, pochopiteľne, mladšia päťstovkárska štvorka. Nakoniec to dopadlo dobre.

Koľkokrát ste spolu sedeli v lodi?

Trénovali sme spolu trikrát, z toho jeden deň zabralo zosúladenie sa v lodi a rôzne detaily. Takže druhé miesto rozhodne nie je zlé a teším sa z neho. Najmä pri spätnom pohľade, lebo priamo po pretekoch sme boli ešte dosť sklamaní. Pre nás by bolo lepšie, keby sa nešlo priamo finále, aby sme si vyskúšali o jednu ostrú jazdu viac. Možno by sme vychytali niektoré chybičky.

Medailové ambície ste mali aj v K2 s Vlčekom…

Minimálne medailové… Stále nevieme, čo sa stalo. Veľmi dobre sme odštartovali, ale počas finálovej jazdy sme akosi začali padať dozadu. Problém nebol v sile ani energii, skrátka nám niečo technicky nepasovalo. Netušíme, v čom bol problém.

Juraj Tarr (vľavo) a Erik Vlček na archívnej...
Juraj Tarr (vľavo) a Erik Vlček na archívnej snímke. Autor: SITA/AP, Pavel Golovkin

Ako sa vám pozdávala jazda mladšej káštvorky na päťstovke?

Držal som im palce, išli super. Netreba brať siedme miesto ako zlý výsledok. Od začiatku išli dobre, držali sa v hlavnom poli. Také sú skrátka preteky na päťstovke – nesmierne nabité a tesné. Nemci a Španieli sú výrazne popredu, ale ostatní sú celkom vyrovnaní. Mladí chalani sú perspektívni.

Čo ukázal šampionát vám osobne – môžete si ešte trúfať na olympiádu v Tokiu?

Trúfať si trúfam. Základ je, aby mi vydržalo zdravie a potom sa uvidí, kto bude mať akú formu. Budúci rok bude extrémne nenormálne ťažký. Slovenská posádka by sa za normálnych okolností mala dostať do finále, bude dostatočne kvalitná, ale v Szegede budú iste štyri rozjazdy a v jednom semifinále sa potom môže stretnúť veľa favoritov. Do lode sa sám tlačiť nebudem. Ak by mi to nešlo, skrátka v nej sedieť nebudem. No verím, že sa do nej dostanem.

Pamätáte si podobnú konkurenciu v boji o miesto v káštvorke?

Veru nie. Pred Sydney bojovali o olympiádu dve posádky. No odvtedy to takéto nikdy nebolo. Je nás veľmi veľa a to ešte uvidíme, v akej forme sa vráti Denis Myšák. Konkurencia je však vždy len dobrá vec.

Tešíte sa na tvrdý boj alebo máte pred ním rešpekt?

Vždy sa teším na ďalší rok a nové výzvy. Oddýchneme si a pôjdeme do toho s čistou hlavou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Juraj Tarr #MS 2018 v rýchlostnej kanoistike
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku