Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Maximum Slovenky na ME. Gajdošová bola po cyklistickom úseku medzi najlepšími

Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová obsadila 15. miesto vo štvrtkových pretekoch žien na majstrovstvách Európy 2018 v triatlone v Glasgowe.

09.08.2018 17:15
Romana Gajdošová Foto: ,
Romana Gajdošová na archívnej snímke.

Ide o najlepšie umiestnenie Slovenky na ME v olympijských objemoch, doterajším maximom bola 21. priečka Márie Kurriačkovej z roku 1993.

Romana Gajdošová po plaveckom úseku figurovala na rozmedzí druhej a tretej desiatky, počas cyklistickej časti bola aj štvrtá, no pred desaťkilometrovým bežeckým úsekom figurovala na konci elitnej desiatky.

Počas behu ešte klesla a v cieli jej namerali čas 2:04:10 h, za víťaznou Švajčiarkou Nicolou Spirigovou zaostala o 4:57 min. Striebro získala Britka Jess Learmonthová, bronz Francúzka Cassandre Beaugrandová.

Súťaž mužov aj s Richardom Vargom je v Škótsku naplánovaná na piatok 10. augusta so štartom o 17.00 h SEČ.

Majstrovstvá Európy v triatlone – Glasgow:

Ženy (1,5 km plávanie / 40 km cyklistika / 10 km beh): 1. Nicola Spirigová (Švaj.) 1:59:13 h, 2. Jess Learmonthová (V. Brit.) +33 s, 3. Cassandre Beaugrandová (Fr.) +1:44 min, 4. Laura Lindemannová (Nem.) +2:29, 5. Vendula Frintová (ČR) a Claire Michelová (Belg.) – obe +2:53, … 15. Romana Gajdošová (SR) +4:57

Viac na túto tému: #Romana Gajdošová #ME 2018 v triatlone