Maximum Slovenky na ME. Gajdošová bola po cyklistickom úseku medzi najlepšími

Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová obsadila 15. miesto vo štvrtkových pretekoch žien na majstrovstvách Európy 2018 v triatlone v Glasgowe.

09.08.2018 17:15
Romana Gajdošová Foto: ,
Romana Gajdošová na archívnej snímke.

Ide o najlepšie umiestnenie Slovenky na ME v olympijských objemoch, doterajším maximom bola 21. priečka Márie Kurriačkovej z roku 1993.

Romana Gajdošová po plaveckom úseku figurovala na rozmedzí druhej a tretej desiatky, počas cyklistickej časti bola aj štvrtá, no pred desaťkilometrovým bežeckým úsekom figurovala na konci elitnej desiatky.

Počas behu ešte klesla a v cieli jej namerali čas 2:04:10 h, za víťaznou Švajčiarkou Nicolou Spirigovou zaostala o 4:57 min. Striebro získala Britka Jess Learmonthová, bronz Francúzka Cassandre Beaugrandová.

Súťaž mužov aj s Richardom Vargom je v Škótsku naplánovaná na piatok 10. augusta so štartom o 17.00 h SEČ.

Majstrovstvá Európy v triatlone – Glasgow:

Ženy (1,5 km plávanie / 40 km cyklistika / 10 km beh): 1. Nicola Spirigová (Švaj.) 1:59:13 h, 2. Jess Learmonthová (V. Brit.) +33 s, 3. Cassandre Beaugrandová (Fr.) +1:44 min, 4. Laura Lindemannová (Nem.) +2:29, 5. Vendula Frintová (ČR) a Claire Michelová (Belg.) – obe +2:53, … 15. Romana Gajdošová (SR) +4:57

Viac na túto tému: #Romana Gajdošová #ME 2018 v triatlone