Slafkovský získal na Svetovom pohári do tretice striebro: Je to fantázia

07.07.2018 13:46, aktualizované: 08.07.2018 09:27
Alexander Slafkovský
Alexander Slafkovský. Autor: ,

Alexander Slafkovský - Sideris Tasiadis 0:2. Také je priebežné skóre medzi dvomi elitnými vodnými slalomármi v tohtoročnom Svetovom pohári. Slovenský reprezentant v single kanoe nestačil na svojho nemeckého súpera v domácom prostredí v Liptovskom Mikuláši a ani v sobotu v Augsburgu.

„Predviedol jazdu dňa, bol fantastický. Musel som ísť svoju jazdu, no urobil som chybu medzi piatou a šiestou bránkou. Zvyšok bol super a som šťastný, čo som tu predvádzal. Robil som, čo som mohol. Vyšlo to na striebro a je to fantázia,“ povedal pre agentúru SITA Slafkovský.

Pred jeho jazdou malo Slovensko istú medailovú pozíciu, nakoľko v tom čase bol vo svojom prvom seniorskom finále na tretej priečke Marko Mirgorodský. Slafkovský však čistou jazdou zosunul mladého kolegu i dlhoročného súpera Michala Martikána vo výsledkovej listine o pozíciu nižšie.

„Asi sa Markovi ospravedlním, ale na štarte ideme každý za seba. Všetci traja Slováci vo finále sa zmestili do najlepšej päťky. Aspoň konkurencia vie, že s nami musí rátať,“ vravel po dojazde Slafkovský. „Vedel som, že po Sašovej jazde budem štvrtý. Som rád, že to bol on a nie niekto iný. Doprajem mu to,“ reagoval Mirgorodský.

Tridsaťpäťročný Slafkovský je naďalej lídrom celkového hodnotenia. Po troch strieborných priečkach – jednu pridal aj v Krakove – vedie práve pred Tasiadisom. O celkovom víťazstve však nechce polemizovať. Najskôr až v septembri, kedy sú na programe preteky v slovinskom Tacene a španielskom Seu d'Urgell.

„Môžeme sa o tom rozprávať pred posledným kolom Svetového pohára, keď budem mať tridsaťbodový náskok. Potom môžem povedať, že je to nádejné. V Tacene stačí nepostúpiť do finále a už je to úplne inak,“ uzavrel Slafkovský.

SP vo vodnom slalome – Augsburg:

C1 muži – finále: 1. Sideris Tasiadis (Nem.) 100,06 (0), 2. Alexander Slafkovský (SR) 100,77 (0), 3. Luka Božič (Slov.) 102,87 (2), 4. Marko Mirgorodský 103,31 (0), 5. Michal Martikán 103,48 (0), … v semifinále: 13. Matej Beňuš (všetci SR) – nepostúpil do finále

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom z denníka Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#SP vo vodnom slalome #Alexander Slafkovský
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Sweet farebné alstromérie

Sweet farebné alstromérie

28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk