Slafkovský získal na Svetovom pohári do tretice striebro: Je to fantázia

07.07.2018 13:46, aktualizované: 08.07.2018 09:27
Alexander Slafkovský
Alexander Slafkovský. Autor: ,

Alexander Slafkovský - Sideris Tasiadis 0:2. Také je priebežné skóre medzi dvomi elitnými vodnými slalomármi v tohtoročnom Svetovom pohári. Slovenský reprezentant v single kanoe nestačil na svojho nemeckého súpera v domácom prostredí v Liptovskom Mikuláši a ani v sobotu v Augsburgu.

„Predviedol jazdu dňa, bol fantastický. Musel som ísť svoju jazdu, no urobil som chybu medzi piatou a šiestou bránkou. Zvyšok bol super a som šťastný, čo som tu predvádzal. Robil som, čo som mohol. Vyšlo to na striebro a je to fantázia,“ povedal pre agentúru SITA Slafkovský.

Pred jeho jazdou malo Slovensko istú medailovú pozíciu, nakoľko v tom čase bol vo svojom prvom seniorskom finále na tretej priečke Marko Mirgorodský. Slafkovský však čistou jazdou zosunul mladého kolegu i dlhoročného súpera Michala Martikána vo výsledkovej listine o pozíciu nižšie.

„Asi sa Markovi ospravedlním, ale na štarte ideme každý za seba. Všetci traja Slováci vo finále sa zmestili do najlepšej päťky. Aspoň konkurencia vie, že s nami musí rátať,“ vravel po dojazde Slafkovský. „Vedel som, že po Sašovej jazde budem štvrtý. Som rád, že to bol on a nie niekto iný. Doprajem mu to,“ reagoval Mirgorodský.

Tridsaťpäťročný Slafkovský je naďalej lídrom celkového hodnotenia. Po troch strieborných priečkach – jednu pridal aj v Krakove – vedie práve pred Tasiadisom. O celkovom víťazstve však nechce polemizovať. Najskôr až v septembri, kedy sú na programe preteky v slovinskom Tacene a španielskom Seu d'Urgell.

„Môžeme sa o tom rozprávať pred posledným kolom Svetového pohára, keď budem mať tridsaťbodový náskok. Potom môžem povedať, že je to nádejné. V Tacene stačí nepostúpiť do finále a už je to úplne inak,“ uzavrel Slafkovský.

SP vo vodnom slalome – Augsburg:

C1 muži – finále: 1. Sideris Tasiadis (Nem.) 100,06 (0), 2. Alexander Slafkovský (SR) 100,77 (0), 3. Luka Božič (Slov.) 102,87 (2), 4. Marko Mirgorodský 103,31 (0), 5. Michal Martikán 103,48 (0), … v semifinále: 13. Matej Beňuš (všetci SR) – nepostúpil do finále

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom z denníka Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#SP vo vodnom slalome #Alexander Slafkovský
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Flower box biela kocka "M" farebné kvety

Flower box biela kocka "M" farebné kvety

23,99
Amore farebné ľalie

Amore farebné ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk