Zápasil aj s McGregorom. Buchinger uškrtil Čecha

, 29.06.2018 09:46

Slovenský profesionálny MMA zápasník Ivan Buchinger zvíťazil vo štvrtok večer v pražskej O2 aréne nad domácim Jaroslavom Pokorným škrtením v 2. kole. Zápas v perovej váhe (do 65,8 kg) bol hlavným predzápasom podujatia XFN 11.

Pokorný z pozície vyzývateľa vstúpil do zápasu aktívnejšie a prvé kolo získal pre seba najmä vďaka niekoľkým takedownom. Buchinger hrozil nebezpečnými kolenami v klinči a v závere prvej päťminútovky aj pákami z guardu.

V druhom kole sa naplno prejavili väčšie skúsenosti Slováka, ktorý už po 40 sekundách donútil súpera odklepať po nasadenej technike škrtenia.

„Posledných šesť rokov zápasím v Rusku, bolo preto skvelé predstaviť sa opäť v takmer domácom prostredí. Keď som započul svoje meno z hľadiska, neuveriteľne ma to dobilo energiou. Verím, že po tomto víťazstve dostanem možnosť zabojovať aj o opasok organizácie XFN,“ uviedol priamo v oktagone 32-ročný rodák z Gabčíkova, ktorý zápasil aj s hviezdnym Írom Conorom McGregorom.

@karlos_terminator_vemola win!

Príspevok, ktorý zdieľa XFN (@xfightnights),

Buchinger, niekoľkonásobný šampión poprednej ruskej organizácie M-1 Global, vylepšil svoju bilanciu na 34 víťazstiev a šesť prehier. Pokorný zaznamenal siedmu prehru pri 14 víťazstvách, pričom do zápasu vstupoval so sériou piatich víťazstiev v rade.

„Nechal som tam hlavu, Ivan ma uškrtil a tak to proste je. Tomu zovretiu sa už nedalo uniknúť,“ povzdychol si.

Na podujatí sa predstavil aj ďalší slovenský zástupca Ľudovít Klein. Ten si v dueli ľahkej váhy (do 70,3 kg) poradil s Poliakom Kamilom Selwom technickým KO, keď rozhodca ukončil duel v samom závere druhého kola po Kleinovom ground and pounde.

Lvi zerou prvni

Príspevok, ktorý zdieľa Karlos "Terminator" Vemola (@karlos_terminator_vemola),

„Je skvelé zvíťaziť pred takouto kulisou. Pre takéto momenty sa oplatí robiť tento šport,“ uviedol 23-ročný Klein, ktorý svoje štatistiky upravil na 12 víťazstiev a dve prehry.

V hlavnom zápase večera zdolal Karlos Vémola svojho vyzývateľa Patrika Kincla na body verdiktom rozhodcov. Vémola v dueli s hmotnostným limitom do 84 kg naplnil predzápasové prognózy a na zemi dominoval.

Kincl sa však prezentoval kvalitnou obranou, keď veterána UFC pustil do full mountu iba raz, aj to len na pár sekúnd v závere zápasu. V treťom kole Kincl v postoji niekoľkokrát tvrdo zasiahol Vémolu, ktorý však v kritických momentoch dokázal vždy preniesť súboj späť na zem, kde si už víťazstvo postrážil.

#MMA #Ivan Buchinger
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla červené ruže

Perla červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk