Míting P-T-S ctí tradície a hostí svetové legendy

29.06.2018 08:00
matej tóth,
Matej Tóth. Aj olympijský šampión z Ria sa dnes predstaví na mítingu P-T-S. Autor: ,

Pred tromi rokmi oznámili slovenskej atletickej verejnosti radostnú správu. „Chceme pokračovať v tradícii kedysi slávneho podujatia, ktorému hovorili Zürich východu,“ vraveli svorne organizátori. Rozhodli sa sfúknuť prach zo zaniknutého mítingu Pravda - Televízia - Slovnaft.

Dali mu nový šat, dejisko i nádej. A sebe zasa záväzok, že sa ho budú snažiť z roka na rok vylepšovať. Slovenskou špičkou. Adekvátnou konkurenciou zo sveta. Šancou pre mladé talenty. Pozývaním legiend, ktoré udivovali do posledného miesta zaplnené bratislavské Pasienky.

Dnes v modernom šamorínskom komplexe napíšu desiatky atlétov zo štyroch kontinentov sveta tretiu obnovenú kapitolu, celkovo to bude už 53. ročník.

Vedenie Slovenského atletického zväzu i organizačného výboru ctí tradície, ale zavádza aj novoty. Zaujímavú zmenu priniesla voľba dňa i času, v ktorom sa P-T-S uskutoční.

„Vybrali sme piatok 29. júna, lebo je to posledný školský deň a na majstrovstvách sveta vo futbale je volný deň. Atletika je šport, v ktorom si každý niečo nájde. Bolo by skvelé, keby sa na štadióne ukázali starší i mladší a rodiny s deťmi. Po detskej péteeske a národnom programe odštartuje hlavná časť mítingu otváracím ceremoniálom od 18.30,“ hovorí šéf SAZ Peter Korčok.

Počas dvojhodinového hlavného programu, ktorý si diváci môžu vychutnať na obrazovkách RTVS v priamom prenose, sa bude na čo pozerať. Odštartuje najnabitejšou disciplínou a skončí tou svetovo najsledovanejšou.

„Sme radi, že aj tento rok budeme hostiť prestížny kladivársky seriál IAAF Hammer Throw Challenge. Zavítajú k nám lídri svetových tabuliek z Poľska. Verím, že Marcel Lomnický potrápi Pawla Fajdeka a Wojciecha Nowickeho. V šprinte na sto metrov máme tiež svoju hviezdu. Snažili sme sa Jankovi Volkovi nájsť takú konkurenciu, aby musel o domáce víťazstvo tuho bojovať,“ podpichuje slovenských reprezentantov Korčok.

Ján Volko (v strede) na minuloročnom mítingu...
Ján Volko (v strede) na minuloročnom mítingu P-T-S. Autor: Ľuboš Pilc, Pravda

Okrem Volka a Lomnického nebude na P-T-S chýbať ani olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov z Ria 2016 Matej Tóth či vicemajsterka Európy z Helsínk 2012 kladivárka Martina Hrašnová. Najjagavejšími hviezdami P-T-S budú – ako sa stalo pekným zvykom – legendy. Tento rok do Šamorína zavítajú výškar Javier Sotomayor a oštepár Jan Železný.

„Veľa pre nás znamená, keď si také osobnosti nájdu čas a prídu sa pozrieť na novú péteesku,“ uzatvára Korčok.

Čím ich prekvapí?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#míting P-T-S
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk