Boltove olympijské tretry ukradli. Sú nenahraditeľné, smúti zberateľ

16.06.2018 10:51
Usain Bolt
Usain Bolt pred rozbehmi na OH v Londýne 2012. Tretry, ktoré mal obuté, minulý víkend ukradli. Autor: ,

Fanúšik atletickej legendy Usaina Bolta prišiel o jeho podpísané tretry z Hier v Londýne, kde jamajský šprintér získal tri zlaté olympijské medaily.

Zlodej mu ich ukradol minulý víkend doma v meste Lindon v grófstve Derby a polícia verí, že vo väzbe je skutočný páchateľ. Obvinili ho aj z ôsmich iných krádeží.

Tridsaťjedenročný Bolt skončil s atletickou kariérou vlani po majstrovstvách sveta v Londýne. Svetový rekordér má osem zlatých medailí z olympiád. Na Hrách v Londýne 2012 vyhral stovku, dvojstovku i štafetu. Anglickému fanúšikovi vtedy bielo-modré tretry osobne venoval po rozbehu na 100 metrov.

„Tieto tretry boli súčasťou rozsiahlej zbierky, ktorú som si budoval najmenej desať rokov. Existuje len štyri alebo päť podpísaných párov z londýnskej olympiády. Sú absolútne nenahraditeľné,“ posťažoval sa nemenovaný zberateľ médiám.

Polícia podozrieva z krádeže tridsaťpäťročného muža, ktorý už je vo väzbe. Boltove tretry však u neho nenašla. Obrátila sa preto na verejnosť, aby s pátraním pomohla.

#OH 2012 #Usain Bolt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Flower box biela kocka "M" farebné kvety

Flower box biela kocka "M" farebné kvety

23,99
Amore farebné ľalie

Amore farebné ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk