Tyson Fury po 925 dňoch späť v ringu, proti 'krpcovi' Seferimu sa predvádzal

, 10.06.2018 09:33
Tyson Fury
Britský boxer Tyson Fury oslávil svoj návrat do ringu po viac ako dva a pol roku víťazstvom nad Albáncom Nurim Seferim. Autor: ,

Britský boxer Tyson Fury oslávil svoj návrat do ringu po viac ako dva a pol roku víťazstvom nad Albáncom Nurim Seferim, ktorý zo zápasu odstúpil vo štvrtom kole.

V sobotňajšom dueli sa Fury viac predvádzal ako boxoval, za čo si v druhom kole dokonca vyslúžil varovanie od arbitra Phila Edwardsa.

„Mohol som ho knokautovať už v prvom kole, ale k čomu by to bolo? Urobili sme štyri kolá a niečo v televízii predviedli,“ uviedol Fury. Chvíľami sa bojovalo viac v hľadisku, kde sa strhla bitka medzi niekoľkými divákmi.

Výrazne vyšší a ťažší Fury mohol však aj napriek tomu zápas ukončiť prakticky kedykoľvek. Túto výsadu mu vzali členovia Seferiho tímu, ktorí stiahli svojho zverenca zo zápasu už vo štvrtom kole. Ich rozhodnutie bolo pre 41-ročného Albánca doslova vykúpením, keď počas úvodných kôl Brita nedokázal výraznejšie ohroziť.

Fury (26–0, 19 KO) naposledy boxoval v novembri 2015, keď zvíťazil v súboji o titul superťažkej hmotnostnej kategórie organizácií WBA (Super), IBF, WBO aj IBO proti Vladimirovi Kličkovi. Na úspech však nenadviazal.

Postupne prišiel o všetky tituly, mal pozitívny dopingový nález na zakázaný steroid, trápili ho psychické problémy, oddával sa alkoholu a drogám. Po právnom spore s Britskou antidopingovou agentúrou (UKAD) akceptoval bývalý šampión spätný zákaz činnosti na dva roky, ktorý vypršal 12. decembra 2017. Fury sa najbližšie postaví do ringu 18. augusta v severoírskom Belfaste, meno súpera zatiaľ nezverejnili.

#Tyson Fury #box
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

29,99
Elite farebné frézie

Elite farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk